Gruzja – Narty w sercu Kaukazu

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy chcą poszusować w świetnych warunkach, a wieczorem zjeść pyszne chaczapuri i poczuć gruzińską gościnność. Doskonały na zimowy wyjazd incentive lub prywatną wyprawę.

Kiedy jechać?

Najlepsze warunki narciarskie są od grudnia do marca. Jeśli chcecie wybrać się na zwiedzanie - zapraszamy przez cały rok.

Na trasie

Białe szaleństwo w najlepszym, gruzińskim ośrodku narciarskim - Gudauri, zwieńczone degustacją czaczy, tradycyjną suprą i zwiedzaniem Tbilisi.

Gruzja

Bądźcie pewni, że ...

doskonała infrastruktura narciarska zadowoli najbardziej wymagających narciarzy. Resort zapewnia ok. 50 km tras o różnym stopniu trudności. Poszukiwacze wrażeń docenią tutejsze możliwości do jazdy tzw. „freeride”- poza stokiem.

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Z roku na rok Gruzję odwiedza coraz więcej turystów i wraca zachwyconych – jeśli nie wiesz, o co tyle szumu, czas wybrać się do tego kraju. Czekają na Ciebie oszałamiające szczyty Wielkiego Kaukazu, niezapomniane Tbilisi, bajeczny region Svanetia i słynny morski kurort Batumi. Jednak widoki i zabytki to w Gruzji zdecydowanie boczny plan, który przegrywa ze słynną gruzińską gościnnością, przepyszną kuchnią pełną chaczapuri i chinkali oraz wspaniałym winem. Jedno jest pewne – Gruzja z pewnością nie zawiedzie!

Wielki Kaukaz i Kazbek

Góry przez duże G? Zobacz Wielki Kaukaz, chociaż z bezpiecznej odległości, a zamarzysz, żeby wejść na jego szczyty. Dumne 5-tysięczniki patrzą na Ciebie groźnie, a górska atmosfera udziela się wszystkim, którzy przybędą w tą stronę świata. Polecamy punkt widokowy przy kościele Tsminda Sameba, samotnie stojący w cieniu Kazbeku.

Czas na stolicę - Tbilisi

Forteca Narikala, nieodnowiona część Starego Miasta, Katedra Awlabari i przede wszystkim – tutejsze banie, których nie odwiedzić będąc w tych stronach jest grzechem. Poza zwiedzaniem warto zaliczyć miejscowe knajpki, pubu i restauracje, smakując tutejszej kuchni i słuchając opowieści mieszkańców. Klimat to ogromny urok Gruzji.

Swanetia czyli kraina jak ze snów

Lasy, łąki, łańcuchy górskie, zapomniane wioski i ludzie, dla których wydawać by się mogło, że czas zatrzymał się dawno temu. Uszguli, Mestia, Tuszetia to urokliwe miasteczka, które warto odwiedzić w tej krainie. Na deser polecamy trasę Gruzińską Drogę Wojenną.

Batumi, och Batumi

Zwiedzanie chcesz połączyć z odpoczynkiem? Odwiedź Batumi w lecie, a będziesz miał okazję na beztroskie plażowanie, próbowanie sportów wodnych i niezapomniane imprezy. Stąd do Turcji już tylko rzut beretem, co widać i czuć. No i czy pamiętacie tą piosenkę?

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Przelot samolotem

Dzień 1

Wieczorne spotkanie na lotnisku w Warszawie. Odprawa informacyjna i check-in.
Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi.

Dzień 2

Przylot na lotnisko w Tbilisi wcześnie rano. Prywatny transfer do Gudauri i ok. 9:00 wczesne zakwaterowanie w hotelu oraz odbiór przygotowanych karnetów w recepcji hotelowej. Następnie śniadanie w hotelu.
Po śniadaniu czas wolny i jazda na nartach.
W cenie zakwaterowania można korzystać również z basenu, sauny, jacuzzi, tenisa stołowego i bezpłatnego WIFI. Nocleg w Gudauri.

Narty w Gruzji
Freeride w Gudauri

Dzień 3-4

Po śniadaniu jazda na nartach i korzystanie z uroków Gudauri. To świetna miejscówka do uprawiania freeride’u. Nocleg w Gudauri.

Dzień 5

Po śniadaniu, ok. 11:00 wykwaterowanie z hotelu i spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem w hotelowym lobby. Prywatny transfer do miejscowości Chardakhi, do winnicy „Iago’s”.
13:00 – lunch, a właściwie Supra – czyli tradycyjna gruzińska uczta obrośnięta zespołem rytuałów w Iago’s. W cenie 0,2l/os. lokalnego wina i 0,2l/os. czaczy.
Iago’s to niewielka, przytulna i rodzinna winnica zlokalizowana w małej wiosce ok. 30km od Tbilisi. Iago – właściciel – kultywuje tradycyjną metodę produkcji wina i czaczy w tzw. „Kvevri”- glinianych wazach. Jego rodzina zajmuje się produkcją wina od setek lat, on sam od 30, o winie wie wszystko, a sposób produkcji wina pozostaje w rodzinie ten sam od wielu pokoleń.

Po lunchu będziemy uczestniczyć w produkcji czaczy, czyli tradycyjnej gruzińskiej wódki. Właściciel pokaże nam proces jej produkcji, elementy niezbędne do destylacji i opowie o jej tajnikach. Będziemy mieli także możliwość skosztować jeszcze ciepłego trunku.
Dalej udamy się do Tbilisi i zakwaterujemy w hotelu.
Ok. 16:00 zapraszamy na 2-2,5 godzinne spacerowe zwiedzanie Tbilisi w polskim przewodnikiem. Zobaczymy m.in. twierdzę Narikala – górującą nad starym Tbilisi, Świątynię Metech – zbudowaną nad stromym urwiskiem czy Starą Synagogę i lokalne meczety.

Wieczorem zapraszamy na kolację do wyśmienitej restauracji-winnicy Azarphesha, serwującej gruzińskie potrawy z naciskiem na lokalne i sezonowe składniki lub do restauracji Bread House, gdzie podczas jedzenia mamy przyjemność obserwować proces pieczenia tradycyjnego gruzińskiego chleba Shoti w specjalnym piecu.
Nocleg w Tbilisi.

Zwiedzanie Tbilisi podczas wyjazdu incentive
Przelot samolotem

Dzień 6

Wczesny, poranny transfer na lotnisko w Tbilisi i lot do Warszawy.

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

Może Ci się spodobać:

Hiszpania: Teneryfa – Kanaryjska eksplozja wrażeń

Portugalia: Madera – Perła Atlantyku

Chorwacja – Ahoj! Bałkańska przygoda pod żaglami

Gruzja – Narty w sercu Kaukazu

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Ruska 40, Wrocław

  •    Telefon: +71 796 68 05

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
Orlica Private & Incentive Travel 2016-2017