Dla kogo?

Dla wszystkich tych, którzy marzą, by zobaczyć zielone płuca ziemi, przedzierać się przez amazoński las deszczowy, łowić piranie i rozmawiać z miejscowymi Indianami.

Kiedy jechać?

Podczas gdy np. Kolumbia, leżąca w klimacie równikowym, zaprasza przez cały rok, to już np. w Chile, pory roku są mocno odczuwalne i warto uniknąć okresu kwiecień-wrzesień.

Na trasie

Od trekkingu przez amazońską dżunglę, przez zwiedzanie tajemniczego Machu Picchu, aż po zabawę karnawałową w Rio i odpoczynek na Copacabanie.

Ameryka Południowa

Daleka egzotyka

Kontynent kołyszący się w rytmach samby i tango. Skrywa wspaniałe zabytki dawnych cywilizacji, piękne plaże, nieprzebyte last deszczowe i krajobrazy niemal marsjańskie. Do tych ostatnich należy na pewno solnisko Salar de Uyuni – najbardziej płaskie i puste miejsce na Ziemi, dzięki czemu będące częstym bohaterem ciekawych zdjęć z użyciem perspektywy. Tak, Ameryka Południowa ma to coś! Każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie żałował.

Powodów są setki. Z pewnością jest to miejsce dla prawdziwych poszukiwaczy przygód! To tutaj znajduje się tajemnicze Machu Picchu – jedno z najlepiej zachowanych miast Inków. Miłośnicy dzikiej przyrody świetnie odnajdą się podczas wyprawy do amazońskiej dżungli, pełnej dzikich zwierząt, Indian, żyjących w zgodzie z naturą i niezwykłych krajobrazów. Dla fanów plażowania otworem stoją najsłynniejsze plaże na świecie – Copacabana i Ipanema. Chętnych na odrobinę adrenaliny zaprasza Kamienny Strażnik, czyli Aconcagua – najwyższy szczyt Andów. Ilość miejsc działających na ludzką wyobraźnię jest ogromna!

Jeśli wybieramy się w rejony tropikalne wymagane będzie szczepienie przeciwko żółtej febrze. Z pozostałych szczepień warto wykonać te, które są typowe dla podróży do krajów tropikalnych jak WZW A i B, polio czy dur brzuszny. Jeśli celem naszej wyprawy jest amazońska dżungla warto też zastosować terapię antymalaryczną oraz zachować typowe środki ostrożności – repeleny, moskitiera oraz odpowiednia odzież. Należy uważać na kradzieże, które najczęściej zdarzają się w dużych miastach np. Rio de Janeiro i Sao Paulo i unikać slumsów lub dzielnic o wątpliwej reputacji. Czas przelotu p. do Bogoty powinien zamknąć się w ok 15-16 godzinach, jeśli wybierzemy połączenie z dobrą przesiadką.

Co z Ameryki Południowej mamy dla Ciebie:

Kolumbia: Amazonia – Pełną piersią przez zielone płuca Ziemi

Ameryka Południowa

Kolumbia

Zobacz

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Dla kogo wycieczki do Ameryki Południowej?

  • Zwiedzanie TAK
  • Plażowanie i kąpiele morskieTAK
  • Sport i aktywność fizycznaTAK
  • Wyjazdy weekendowe  NIE

Co warto zobaczyć?

Amazonia

Nie jest to miejsce dla każdego, ale dla ciekawych świata z pewnością jest to pozycja obowiązkowa. Nasze wyprawy pozwolą Wam bliżej przyjrzeć się życiu lokalnych Indian, spróbować swoich sił w połowie piranii czy strzelaniu z dmuchawki, będziemy obserwować dzikie zwierzęta, a nawet przenocujemy w własnoręcznie zbudowanym obozowisku!

Machu Picchu

Miejsce, którego nie może zabraknąć w liście „do odwiedzenia” podczas pobytu w Peru. Wyruszymy w słynny, 4-dniowy trekking szlakiem Inków z profesjonalną agencją trekkingową, której wynajęcie jest tutaj konieczne. Nasz marsz zwieńczy wspaniałe Machu Picchu – kto wie jakby teraz wyglądało, gdyby nie ingerencja konkwistadorów?

Karnawał w Rio

Jeśli skojarzymy słowa Rio de Janeiro i dobra zabawa – z pewnością przed oczami zobaczymy obraz tutejszego karnawału. Sambodromy pękają w szwach od roztańczonych uczestników pochodu. Zabawa trwa do białego rana, a wszytko pod czujnym okiem Chrystusa Odkupiciela – najbardziej znanego symbolu stolicy Brazylii.

Zobacz co odkryliśmy w Ameryce Południowej!

Gdzie polecisz?

Wybieram Amerykę Południową!

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Ruska 40, Wrocław

  •    Telefon: +71 796 68 05

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
Orlica Private & Incentive Travel 2016-2017