Kuba – rum, cygaro i słońce

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy chcą się wybrać w nostalgiczną podróż do poprzedniej epoki. Miłośników plaż, tańca i słońca. Doskonały na wyjazd incentive z wyższej półki lub prywatną wyprawę.

Kiedy jechać?

Od września do listopada trwa pora huraganów. Ale, jeśli to Wam nie straszne (zdarzają się nieregularnie), zapraszamy przez cały rok.

Na trasie

Nostalgiczna Havana, uprawy tytoniu w Vinales, farmy krokodyli, kolonialny Trynidad, a na koniec, nocleg w najlepszym hotelu na wyspie w bajkowym Holguin.

Kuba

Bądźcie pewni, że ...

przylatując na Kubę poczujecie się jak w innej epoce, jak w skansenie przeszłości. Dodając do tego przepiękne plaże, fantastycznych mieszkańców i masę arcyciekawych miejsc na trasie, mamy wyjazd życia murowany 🙂

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Słynne na całym świecie cygara, gorąca salsa w kubańskich klubach, kolonialna architektura Havany, Fidel Castro i bajeczne plaże – z czym jeszcze kojarzy Ci się Kuba? To miejsce, które z pewnością jest na bucket list niejednego podróżnika. Wakacje tutaj są niczym cofnięcie się w czasie – zdecydowanie jest to kierunek z charakterem, który ma do zaoferowania znacznie więcej, niż plażowanie na karaibskim wybrzeżu. Jesteś gotowy?

Bajeczna Havana

Wypij drinka w Starej Havanie, gdzie życie toczy się innym rytmem. Towarzyszyć Ci będzie hałas, smak sławnego na całym świecie rumu, rozpadające się kolonialne kamienice, amerykańskie chevrolety z lat 50-tych i zapach cygar, a to wszystko w akompaniamencie wspaniałej kubańskiej muzyki i żarze karaibskiego słońca. Koniecznie zostań tu na noc, aby do białego rana tańczyć w rytmach salsy i rumby.

Plaże Holguin

Holguin to, po Varadero, najpopularniejszy kurort na Kubie – i nic w tym dziwnego. Ludzi jest tutaj znacznie mniej, leniwe karaibskie morze, palmy uginające się pod ciężarem owoców i biały jak mąka piasek to synonim raju. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem plażowania, musisz tu spędzić kilka chwil. Oczywiście w towarzystwie rumu i kubańskiej muzyki!

Czas na Trynidad

Cofnij się w czasie – wystarczy, że wyruszysz odwiedzić bajeczny Trynidad. To doskonale zachowane, kolonialne kubańskie miasteczko, pełne sklepików niczym rodem z czasów polskiego komunizmu. Tutaj nie musisz się śpieszyć. Po prostu dołącz do mieszkańców, przyglądając się życiu ulicy. To dobre miejsce na zadumę nad światem.

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Przelot samolotem

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku. Przelot na trasie Warszawa – Havana.

Po wylądowaniu w Havanie prywatny transfer do hotelu, zakwaterowanie w samym centrum i czas wolny.

Dzień 2

Śniadanie i zwiedzanie Hawany. Na początku Plac Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość – Jose Marti. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Obiad w lokalnej restauracji. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to, przede wszystkim, Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny, z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni, otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego Kapitolu. Wizyta w muzeum rumu Hawana Club, który jest symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Kubańska Havana
Vinales i uprawy tytniu

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do miasteczka Pinar del Río, gdzie przewidziana jest krótka wycieczka ze zwiedzaniem fabryki cygar. W czasie przejazdu na lunch, do typowej, kubańskiej restauracji, będzie można podziwiać piękne krajobrazy Doliny Viñales, historycznej krainy uprawy tytoniu, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictw UNESCO. Po lunchu wizyta w indiańskiej jaskini z rejsem statkiem po rzece podziemnej. Następnie przejazd do słynnego gigantycznego malowidła Mural de la Prehistoria, wykonanego w latach 60-tych na zlecenie Fidela Castro, a także chwila na zrobienie zdjęć na punkcie widokowym „Mirador Los Jasminez”. Wizyta w pięknym ogrodzie orchidei w Soroa. Powrót do Havany, kolacja na mieście + ewentualnie TROPICANA SHOW – w kwestii
biletów osobom odpowiedzialną będzie przewodnik na miejscu.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Cienfuegos. Po drodze zwiedzanie Parku Narodowego Montemar w Cienaga de Zapata. Wycieczkę rozpoczyna wizyta na farmie krokodyli, po zwiedzeniu której szybką łodzią przepływa się przez jezioro „Laguna Skarbów” do repliki wioski indiańskiej Guama. Obiad. Przejazd na nocleg w Trynidadzie.

Cienfuegos nocą
Pamiątki związane z Che Guevarą

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do Santa Clara – zwiedzanie kolebki rewolucji kubańskiej. Obiad w restauracji, po którym rozpocznie się zwiedzanie miasteczka z głównym punktem programu: Muzeum i Mauzoleum Che Guevary. Powrót do Trynidadu, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Trynidadu. Miasto było jedną z pierwszych siedmiu osad, założonych przez Diego Valazqueza na początku XVI wieku. Trynidad jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie miasteczek kolonialnych i znajduje się na liście UNESCO. Przewidziany jest spacer po miasteczku wśród brukowanych uliczek, Plaza Mayor i kościół Świętej Trójcy, a na końcu, wizyta w Muzeum La Canchànchara, gdzie skosztować będzie można słynnego drinka z rumu, miodu i limonki. Następnie zwiedzanie byłej hacjendy niewolników w Manaca Iznaga. Powrót do hotelu.

Kolonialny Trynidad
Camaguey - Kuba

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i wizyta w Ciego de Avila, gdzie znajduje się pięknych Plac Marti z Pałacem Prowincjalnym i Katedrą pod wezwaniem Św. Eugeniusza. Obiad. Przejazd w kierunku Camaguey i spacer po mieście: Plac Robotniczy, Plac Ignacio Agramonte, Plac Św. Jana Bozego z kościołem pod tym samym wezwaniem. Przejazd na nocleg do Holguin, do najlepszego hotelu na wyspie – Paradisus Rio De Oro Resort.

Dzień 8

Plażowanie i relaks na przepięknej Playa Esmeralda.

Paradisus Rio de Oro - Holguin, Kuba
Centrum Holguin

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd i przejazd do Holguin, spacer starówką Holguin, zwiedzanie placu głównego, katedra San Isidoro oraz Wzgórze Krzyża, obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Bayamo, zwiedzanie miasta, wizyta w muzeum Carlosa Manuela de Cespendesplantatora, który dał wolność swoim niewolnikom. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu.

Dzień 10

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Santiago di Cuba pierwszej stolicy Kuby,(trasa ok.178km), całodzienne zwiedzanie miasta. Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardid del Cobre, patronki Kuby, forteca San Pedro de la Roc + katedra San Pedro de la Roca. Obiad w lokalnej restauracji. Dalsze zwiedzanie: koszary Moncada, miejsca nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Mauzoleum Jose Martinego -bohatera narodowego Kuby i udział w uroczystej w ceremonii zmiany warty. Chwila odpoczynku i późny powrót do hotelu.

Santiago de Cuba - katedra
Widok na Playa Esmeralda

Dzień 11-14

Czas wolny. Relaks w hotelu i na przepięknej Playa Esmeralda.

Dzień 15

Wykwaterowanie, przelot do Havany i dalej lot do Polski.

Przelot samolotem

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Meksyk – Śladami Majów do Coco Bongo

Jamajka – Chill out man

Kuba – rum, cygaro i słońce

Karaiby – Rejs po królewsku

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności