Madera – Perła Atlantyku

Dla kogo?

Dla miłośników pięknej i bujnej przyrody, górskich przygód i wspaniałej, świeżej kuchni. Świetna lokalizacja na wakacyjną wyprawę lub nietuzinkowy wyjazd incentive.

Kiedy jechać?

Cały rok, gdyż temperatura na południu utrzymuje się cały czas na poziomie powyżej 20 stopni.

Na trasie

Wzdłuż levad, przez stolicę wyspy Funchal, lasy wawrzynowe - jedyne takie w Europie, patchworkowe Porto Moniz oraz klify Cabo Girao.

Madera

Bądźcie pewni, że ...

na Maderze odetchniecie wspaniałym, oceanicznym powietrzem, będziecie spacerować krętymi ścieżkami wzdłuż szumiących levad i smakować Ponchę, zagryzając pysznym, czosnkowym Bolo de Caco.

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Portugalska Madera wyrasta niczym ostry klif na środku oceanu. Zielona, bardzo górzysta, pełna kwiatów i zieleni oraz zapierających dech w piersiach klifów przez okrągły rok przyciąga turystów z całego świata. Bogactwa przyrody nie zniszczyła tutejsza, bardzo urokliwa zresztą, zabudowa -budowane na zboczach portowe miasteczka zdecydowanie cieszą oko. Na Maderze ciągle jest pod górkę, a plaż tutaj jak na lekarstwo. Czy to oznacza, że wakacje na wyspie to nietrafiony pomysł? Wręcz przeciwnie. Tutaj szkoda czasu na plażowanie!

Półwysep Sao Lorenzo

Widoki niemal rodem z Nowej Zelandii – ostre klify i gołe skały targane silnym wiatrem, o które rozbijają się niezliczone fale oceanu. Jedno z najlepszych miejsc na Maderze, konieczne na każdej bucket list.

Stolica Funchal

Spacer po malowniczym Funchal to obowiązek każdego turysty. My polecamy dodatkowo targ z owocami (co powiecie na ananasobanana, jabłko budyniowe czy marakuje truskawkowe?), wieczór przy fado w jednej z wąskich uliczek i wieczorny spacer po oświetlonym mieście.

Klify - Cabo Girao

Cabo Girao uznawany jest za drugi najwyższy klif w Europie – szklana półka zawieszona na wysokości prawie 600 metrów nad oceanem rzeczywiście robi niesamowite wrażenie. Niejeden odmówił wstąpienia na podest 😉

Lewady i przełęcz Encumeada

Malownicza przełęcz Encumeada i trasy wzdłuż lewad nieodmiennie przywodzą nam na myśl scenerie z Jurasic Park – jest górzyście, zielono i dziewiczo. Znajdziemy tutaj wymarzone trasy piesze i rowerowe dla każdego, o różnej długości i stopniu zaawansowania.

Czy wiesz, że…

Na Maderze jest jedno z najniebezpieczniejszych lotnisk w Europie? Lądują tutaj tylko najlepsi piloci, którym niestraszna jest krótka płyta lotniska, położona pomiędzy wysoką górą a oceanem.

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Przelot samolotem

Dzień 1

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i wyruszamy w podróż ku Maderze – zwanej Perłą Atlantyku.
Przelot do Funchal.
Po przylocie zostaniemy przywitani na lotnisku oraz udamy się prywatnym transferem do hotelu, gdzie czekał będzie na nas powitalny drink! A może już w autobusie otworzymy pierwszą butelkę słynnej Madery? – wzmocnionego wina bardzo podobnego do znanego Porto 🙂

Czas wolny na odpoczynek po przelocie i korzystanie z All Inclusive. Wieczorem wczujemy się kulinarnie w lokalny klimat – czeka nas Maderańska Noc! Spróbujemy typowego lokalnego specjału – Espetady – rodzaju szaszłyka z mięsa wołowego, natartego ziołami i pieczonego na wolnym ogniu na aromatycznym szpikulcu wykonanym z drzewa laurowego. Oczywiście w menu także inne atrakcje, a wszystko to przy akompaniamencie lokalnej grupy folklorystycznej!

Wieczorem czas wolny.

Dzień 2

Najlepszym miejscem, od którego moglibyśmy zacząć poznawanie Madery, jest jej stolica – Funchal! Zwiedzimy stare miasto, dzielnicę knajpek i artystów, a także pachnący i pełen lokalnych specjałów market.

Następnie udamy się kolejką na wzgórze Monte – słynące z przepięknego ogrodu botanicznego i pięknego widoku na miasto. Podróż powrotna odbędzie się w wielkim i tradycyjnym stylu – na drewnianych saniach prowadzonych przez dwóch „carreiros”.

Po powrocie do hotelu czas wolny na korzystanie z opcji All Inclusive.

madeira-647920_640
cliff-103224_640

Dzień 3

Dzisiaj czeka na nieco błogiego relaksu. Wypływamy w morze, na pokładzie katamaranu, w relaksujący rejs wzdłuż południowych wybrzeży Madery. Oprócz podziwiania przepięknych krajobrazów wyspy od strony oceanu, wielce prawdopodobne jest, że zaobserwujemy delfiny i wieloryby (Madera była jednym z ostatnich przyczółków wielorybnictwa w Europie!). Na pokładzie katamaranu zjemy lunch, a gdy pogoda pozwoli, być może nawet podniesiemy żagle pod czujnym okiem profesjonalnej załogi.

Resztę dnia spędzimy pewnie nad hotelowym basenem popijając pyszne drinki!

Dzień 4

Tego dnia ruszamy w całodniową wyprawę na północ wyspy. Napijemy się tradycyjnej „ponchy” – drinka na bazie alkoholu z trzciny cukrowej, miodu, cukru, cytryny i owoców – w niewielkiej wiosce rybackiej. Wjedziemy na Paul de Serra – niezwykły płaskowyż, jedyne płaskie miejsce na wyspie, gdzie drogi są proste, rośnie trawa a krowy pasą się ponad chmurami. Odwiedzimy Porto Moniz, gdzie zobaczymy słynne, wyryte z lawy, naturalne baseny morskie, a także, w drodze powrotnej, wespniemy się na przełęcz Encumeada, skąd w pogodne dni rozciąga się widok na obie części wyspy.

Wieczorem czas wolny.

sea-1413681_640
nuns-valley-2018380_1280

Dzień 5

Na ten dzień przygotowaliśmy trochę adrenaliny. Będziemy zwiedzać wyspę z pokładów dwuosobowych „buggy”. Pojazdy wjadą niemal wszędzie (będziemy poruszać się głównie poza drogami), więc wespniemy się na niemal 600 metrowy (7 w Europie) klif Cabo Girao czy wjedziemy w głąb winnic, gdzie uprawiane są winorośla do produkcji Madery i innych trunków. Atrakcji będzie wiele!

Po powrocie ho hotelu czas ochłonąć i napić się czegoś dobrego 🙂

Dzień 6

Lewady to kanały irygacyjne, które zostały wybudowane w XVI w. dla nawodnienia upraw owoców, trzciny cukrowej i bananowców, znajdujących się na południu wyspy, chłodniejszą wodą z północy. Charakterystyczna dla lewady jest ścieżka biegnąca wzdłuż kanału, pozwalająca na kontrolowanie go i zapewnienie drożności. Obecnie wiele z tych ścieżek jest trasami spacerowymi i atrakcją turystyczną, a cała Madera jest nimi poprzecinana w wielu miejscach.
To właśnie będziemy dziś robić, wybierzemy się spacer wzdłuż tych fantastycznych budowli. Będziemy podziwiać piękno dzikiej natury, lasy, uprawy, niewielkie wioski, a także ludzi pracujących na swojej ziemi – a nie jest to łatwe w tak górzystym terenie.

Po powrocie do hotelu czas wolny na odpoczynek i kąpiele w basenie.

portugal-1702717_1280
ponta-de-sao-lourenco-934389_1280

Dzień 7

Słyszeliście o coasteeringu? Nie? No to przekonamy się jak fantastyczny jest to sposób na spędzenie wolnego czasu 🙂
Położony we wschodniej części Madery, Ponta de Sao Lourenco, rezerwat przyrody od 1982 roku, prezentuje niepowtarzalny krajobraz i bardzo różni się od reszty wyspy. Piękne formacje skalne, kilka endemicznych roślin i krystalicznie czyste wody oceanu – ten spot przedstawia idealne warunki do uprawiania coasteeringu.
Coasteering polega na zwiedzaniu wybrzeża morskiego poprzez spacery, pływanie, wspinaczkę i skoki – podsumowując – wszystko co robiliśmy jako dzieci, ale z odpowiednim wyposażeniem oraz z nadzorem przewodników 🙂 Jest to odpowiednia zabawa dla wszystkich grup wiekowych, dla tych bardziej bojaźliwych i tych rządnych przygody, ponieważ dostosowujemy się do profilu każdej osoby. Podczas wycieczki czekają nas skoki z 1 do 10 metrów – wszystkie jednak opcjonalne 🙂

Po południu bawimy się w hotelu.

Dzień 8

Tego dnia odpoczywamy w hotelu aż do popołudniowego przelotu. Kończymy naszą przygodę i wracamy do Polski.

Przelot samolotem

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Hiszpania: Teneryfa – Kanaryjska eksplozja wrażeń

Portugalia: Madera – Perła Atlantyku

Chorwacja – Ahoj! Bałkańska przygoda pod żaglami

Gruzja – Narty w sercu Kaukazu

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności