RPA i Lesotho – Południowa Afryka w obiektywie

Dla kogo?

Dla miłośników fotografii i każdego, kto chce zacząć przygodę z aparatem pod okiem profesjonalisty. Dla wielbicieli dzikiej przyrody, luksusowych warunków i dla chętnych na odwiedzenie miejsc, odkrytych przez nielicznych.

Kiedy jechać?

Termin: 27.03 - 08.04.2019 oraz 08.11 - 20.11.2019

Na trasie

Góra Stołowa w Kapsztadzie, nurkowanie z rekinami, wyśmienite afrykańskie wino, tańce-hulańce z Zulusami i ``Wielka Piątka``. Dalej ``podniebne królestwo`` Lesotho, jeepy 4x4 i park Golden Gate.

Fotograficzna uczta w afrykańskim klimacie

Bądźcie pewni, że ...

sprzęt i akcesoria, w które wyposaży nas partner techniczny wyprawy - firma Fujifilm - na Czarnym Lądzie sprawdzą się doskonale i pozwolą Wam nauczyć się wiele o fotografowaniu. Z pewnością uda się Wam ``ustrzelić`` wiele fantastycznych zdjęć!

Dagmara Wabnic

Private Travel Manager

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • WYCIECZKI I ATRAKCJE NA MIEJSCU TAK
  • POLSKOJĘZYCZNY PRZEWODNIK TAK

Dlaczego aparat kocha południe Czarnego Lądu?

Dzięki malowniczym krajobrazom, obfitości dzikiej przyrody, różnorodności kultur i bogatemu dziedzictwu historycznemu. Południowa Afryka jest rajem dla fotografów i odwdzięcza się wspaniałymi ujęciami. Lesotho – nazywane potocznie „Podniebnym Królestwem” – to z kolei dziewiczy, niszowy i odwiedzany przez nielicznych zakątek świata – w sam raz na prawdziwie unikalne kadry!

Poznaj nasz wyprawowy team:

Jacek Bonecki

JACEK BONECKI to podróżnik, fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, autor kilku książek, producent telewizyjny i dziennikarz (więcej tutaj: http://www.bonecki.com/o-mnie/). Współpracuje z takimi tytułami jak National Geographic, Newsweek czy Voyage. Sam o sobie mówi, że „kocha świat, ale trochę inaczej niż większość z nas – flashem, migawką, kadrem, okiem, innymi słowy przez oko do serca” – tak ma.
To właśnie Jacek poprowadzi dla uczestników warsztaty fotograficzne w ramach Akademii Fujifilm. I powiemy Wam jedno – jest w tym piekielnie dobry!

Marta McCue

MARTA MCCUE to nasza rodaczka, która bez pamięci zakochała się w Afryce i tam właśnie postanowiła zamieszkać na stałe. Zwiedziła pół świata, a kiedy dopłynęła statkiem do Cape Town, od razu wiedziała, że to jest jej miejsce na Ziemi. Woda to jej żywioł. Fascynuje ją podwodny świat i jest wyśmienitym nurkiem. Z nią u boku i rekin nie straszny! Uwielbia wszystko co związane z przygodą, tym bardziej, jeśli akcja dzieje się w Afryce. Fascynuje się czarnym lądem, co skłoniło ją do połączenia pasji z pracą i uzyskania licencji przewodnika po RPA. Pracuje jako przewodnik od ponad 4 lat.

Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Plan wycieczki:

Przelot samolotem

Dzień 1 – Wylot z Polski

Wylot z Warszawy o godzinie 06:05 i przelot do Kapsztadu przez Amsterdam. Przylot na miejsce o godzinie 23:55.
Posiłki na pokładzie samolotu.
Po przylocie przywitanie przez polskojęzycznego przewodnika i transfer do hotelu (transfer zajmie około 20 min).
Zameldowanie i nocleg w Premier Hotel Cape Town.

Dzień 2 – W cieniu Góry Stołowej (B, D)

Śniadanie w hotelu.
Dziś rano wybierzemy się na wycieczkę fotograficzną do najwyższego punktu na Górze Stołowej – Maclear’s Beacon – gdzie wykonamy wspaniałe, panoramiczne ujęcia miasta i zatoki.
Na szczycie zjemy obiad, a na dół zjedziemy kolejką.
Następnie będziemy podziwiać najważniejsze atrakcje Kapsztadu, dokumentując historyczny ogród i tętniące życiem stragany na placu Greenmarket, gdzie sprzedawcy handlują tkaninami, wyrobami szklanymi, biżuterią i innym rękodziełem z całej Afryki. Spacerując przez kolorową dzielnicę Bo-Kaap zajrzymy do lokalnego muzeum oraz będziemy mieli okazję sportretować rzemieśliników tworzących swoje małe „arcydzieła” z drutu i koralików.
Dalej przejazd do hotelu i przygotowanie do kolacji.
Kolacja w Gold Restaurant, podczas której nauczymy się grać na tradycyjnych bębnach.
Podczas kolacji tradycyjne afrykańskie tańce i śpiewy, do których serdecznie wszystkich zapraszamy 🙂
Nocleg w Premier Hotel Cape Town.

cape-town-1562907_1920
south-africa-997547_1920

Dzień 3 – Foki, pingwiny i jazda bez trzymanki (B)

Śniadanie w hotelu.
Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na całodniową wycieczkę na Półwysep Przylądkowy.
Trasa prowadzi przez malownicze zatoki Camps Bay i Hout Bay, gdzie zatrzymamy się, aby sfotografować te nadmorskie miejscowości. W tej drugiej czeka nas rejs statkiem na malowniczą wyspę fok. Następnie ruszymy dalej jedną z najbardziej widowiskowych tras, jakie widzieliście – Chapman’s Peak Drive.
To fenomenalna, wykuta w skale droga widokowa, wiodąca wzdłuż wybrzeża.
Podczas pokonywania krętych, przybrzeżnych szlaków rozwiniemy swoje umiejętności w zakresie fotografii krajobrazowej. Uchwycimy też w kadrze charakterystyczną latarnię morską na szczycie klifu w Cape Point, która kontroluje pobliskie wody, rozbijające się z hukiem o wybrzeże niemal 100 metrów niżej.
Obiad zjemy w lokalnej restauracji (nie wliczony w cenę).
Następnie, na plaży Boulders, wypełnionej setkami afrykańskich pingwinów, zapoznamy się z tematyką fotografowania dzikiej przyrody!
Po tej lekcji pojedziemy do Kirstenbosch Botanical Garden, skąd wrócimy do hotelu.
Nocleg w Premier Hotel Cape Town.

Dzień 4 – Fotografia morska oko w oko z rekinem (B)

Śniadanie w hotelu,
Wyjazd na całodniową wyprawę do Hermanus.
Dzisiaj skupimy całą swoją uwagę na mieszkańcach oceanu. Naszym głównym celem będzie obserwowanie i fotografowanie rekinów, delfinów i innych ssaków morskich. Nie zabraknie także bielików i innego ptactwa, a przy odrobinie szczęścia, także czarnych niedźwiedzi, żerujących na plaży.
Po dotarciu do bazy w Gansbaai czas na część teoretyczną – odprawę i krótki wykład na temat rekinów.
Nasza łódź startuje z Kleinbaai, zaledwie 12 km od Gansbaai, skąd czeka nas 20-minutowa przejażdżka do miejsca, w którym zaczniemy wypatrywać naszych pierwszych drapieżników. W miesiącach letnich rekiny zbliżają się do brzegu, a zimą przenoszą się do Shark Alley – pobliskiego, płytkiego, naturalnego kanału, tworzonego przez dwie wyspy: Dyer Island, z zagrożonymi afrykańskimi pingwinami i migrującymi koloniami ptaków oraz Geyser Rock, z kolonią niemal 60 000 przylądkowych uchatek karłowatych. Według wielu, jest to najlepsze miejsce do obserwacji rekinów na świecie.
To własnie tutaj czeka nas gwóźdź programu – nurkowanie w klatce, otoczonej żarłaczami białymi! Ach, będzie się działo, czy wszyscy wytrzymają te emocje? Nie wiemy 🙂
Po wszystkim zwiedzanie rybackiej wioski Hermanus i okolicy, gdzie będzie możliwość podziwiania wielorybów z lądu.
Powrót do Kapsztadu i przejazd do słynnej, nadbrzeżnej dzielnicy V&A Waterfront. Czas na relaks!
Nocleg w Premier Hotel Cape Town.

hai-3347787_1920
elephant-3117217_1920

Dzień 5 – Witamy na ziemi Zulusów (B)

Śniadanie w hotelu.
Wymeldowanie i przejazd na lotnisko w Kapsztadzie. Lot do Durbanu.
Po przyjeździe do lodge-y i zameldowaniu, wybierzemy się na spacer po Rezerwacie Mkuze, gdzie będziemy fotografować lokalne ptactwo.
Popołudnie upłynie nam na przyjemnym odpoczynku.
Nocleg w Ghost Mountain Inn.

Dzień 6 – Zuluskie tańce-hulańce (B,L)

Śniadanie w hotelu.
Podczas popołudniowego spaceru fotograficznego w Górach Lebombo, zajrzymy do miejscowych Zulusów. Czas upłynie nam na obserwacji i dokumentowaniu ich wiejskich zwyczajów.
Spotkamy m.in. miejscowych Sangomów (szamanów, uzdrowicieli) i będziemy mieli okazję przyjrzeć się ich tradycyjnym śpiewom i obrzędom. Nie zabraknie także wrażeń kulinarnych, takich jak degustacja zuluskich potraw i piwa.
Jeszcze tego samego wieczora, pracując nad portretami i chwytaniem ruchu, będziemy podziwiać oszałamiający pokaz tradycyjnego tańca Zulu.
Nocleg w Ghost Mountain Inn.

south-africa-163062_1920
south-africa-926930_1920

Dzień 7 – Park Hluhluwe–Imfolozi (B)

Śniadanie w lodge-y.
Wcześnie rano wyjazd w kierunku Parku Hluhluwe–Imfolozi na całodniowe safari.
Park jest jednym z najważniejszych rezerwatów przyrody w RPA, zamieszkiwanym przez legendarną, afrykańską „wielką piątkę” i słynącym z wysiłków na rzecz ochrony nosorożca. Aparaty będą hulały na 200% swoich możliwości!
Po wszystkim przejazd do Durbanu, który zajmie ok. 3:30 godziny.
Nocleg w Royal Park Hotel.

Dzień 8-9 – Durban=relaks (B)

Śniadanie w hotelu.
Czas spędzony na relaksie i plażowaniu. Idealny moment na uchwycenie fal oceanu rozbijających się o wybrzeże 😉
Polskojęzyczny przewodnik pozostaje do naszej dyspozycji.
Nocleg w Royal Park Hotel.

durban-1557767_1920
lesotho-927577_1920

Dzień 10 – Lesotho, czyli „podniebne królestwo” (B,D)

Śniadanie w hotelu i wymeldowanie.
Przejazd w kierunku Sani Pass, gdzie spotkamy naszych lokalnych przewodników. Samochodami z napędem 4×4 udamy się w górę, przez widowiskowe przełęcze górskie aż do wysokości 2876 m n.p.m. i dalej do Lesotho. Znane jako „podniebne królestwo”, górzyste Lesotho, jest jedynym krajem, położonym w całości powyżej 1000 m n.p.m. To małe państwo, leżące pośród poszarpanych szczytów Gór Smoczych, otoczone całkowicie przez RPA, będzie jedną z pereł w koronie naszej wyprawy!
Po dwugodzinnej i pełnej wrażeń trasie, będziemy mieli okazję delektować się drinkiem w najwyżej położonym pubie w Afryce!
Dalej jedziemy w stronę wioski Makhapung. Od szczytu przełęczy Sani, przedostajemy się przez płaskowyż aż na Przełęcz Czarnej Góry (3240 m). Stąd rozpościerają się wspaniałe widoki na Thabana Ntlenyana – najwyższy szczyt w Afryce Południowej.
Następnie udajemy się w dół Doliny Sehonghong, mijając liczne wioski plemienia soto (basotho) – które w 97% zamieszkuje ten wyżynny kraj.
Kres naszej dzisiejszej podróży, wioska Makhapung – oznacza dosłownie „miejsce, w którym znajduje się roślina Lekhapo”. Tutaj odwiedzimy miejscowego, tradycyjnego uzdrowiciela, będziemy obserwować unikalne pieśni i tańce, a także, wyjątkowy, sekretny taniec ceremonialny. Będzie dużo czasu na lunch i liczne rozmowy i interakcje z lokalnymi mieszkańcami.
Wizyta tutaj to prawdziwe, jedyne w swoim rodzaju, doświadczenie kulturowe! Nie oczekujmy luksusów. Warunki będą bardzo podstawowe, bez bieżącej wody czy łazienki. Ale to jedyna taka noc w życiu!
Nocleg w chatach wiejskich – maksymalnie 5 osób na chatę.
Zabieramy ze sobą tylko torbę. Pozostały bagaż jedzie autokarem.

Dzień 11 – Odkrywamy Lesotho (B)

Śniadanie z lokalsami 🙂
Kontynujemy naszą wyprawę i jedziemy w kierunku miejscowości Butha-Buthe, przez jedne z najwspanialszych scenerii na świecie, oczywiście, z fotograficznymi przystankami!
Po wizycie w mieście przerwa na lunch w wyjątkowej scenerii.
Kolejny punkt programu to obserwacja śladów dinozaurów! Okolica słynie w licznych stanowisk archeologicznych i bardzo wyraźnych odcisków kończyn tych prehistorycznych gadów.
Po wszystkim czas opuścić podniebne królestwo. Udamy się kierunku posterunku granicznego Calendonspoort, skąd dalej czeka nas droga w kierunku Fouriesburg i Clarens.
Nocleg w Protea Hotel by Martiott Clarens – wracamy do luksusów 🙂

lesotho-2634395_1920
golden-gate-national-park-355185_1920

Dzień 12 – Inspirujące krajobrazy Golden Gate (B,D)

Śniadanie w hotelu i wymeldowanie
Przejazd w kierunku Parku Narodowego Golden Gate, który słynie z jednych z najbardziej imponujących górskich krajobrazów w RPA. Inspirować będzie nas m.in. widowiskowa formacja skalna Sentinel Peak. Lunch zjemy w wielkim stylu, na szczycie, z widokiem na Tugela Falls – drugi najwyższy wodospad na świecie! Jest to jedno z piękniejszych miejsc, jakie można sobie wyobrazić, i baaaardzo fotogeniczne 🙂
Nocleg w Cavern Drakensberg Resort & Spa z pożegnalną kolacją.

Dzień 13 – Pożegnanie z Afryką (B)

Śniadanie w hotelu.
Wymeldowanie i transfer na lotnisko w Johannesburgu (ok. 4 godziny jazdy).
Wylot do Warszawy.

Przelot samolotem
south-africa-3266633_1920

Dzień 14 – Przylot do Polski

Przylot do Polski.
Wspomnienia ze wspaniałej przygody fotograficznej przy kieliszku afrykańskiego wina 🙂
To co, planujemy następną przygodę?

Cena: 15.800 zł (+ lot ok. 2700 zł)

.

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 2.197 zł

Dopłata to wyżywienia HB (dwa posiłki) – 870 zł

Dopłata to wyżywienia FB (trzy posiłki) – 1740 zł

Cena programu obejmuje (kalkulacja przy 10 uczestnikach):

– zakwaterowanie w hotelach wskazanych w programie w pokojach dwuosobowych,
– polskojęzyczny pilot/przewodnik podczas całej wyprawy,
– atrakcje zgodnie z program zwiedzania,
– prywatne transfery na trasie wyprawy,
– warsztaty z renomowanym fotografem – Jackiem Boneckim,
– testy na aparatach Fujifilm – każdy z uczestników otrzyma wybrany model wraz z kompletem akcesoriów,
– 24h polskie, telefoniczne wsparcie z Kapsztadu oraz z Polski,
– bilety wstępu do Parków Narodowych,
– lokalnych, wykwalifikowanych przewodników,
– posiłki wg programu (B- śniadanie, L – lunch, D – kolacja),
– ubezpieczenie Axa Travel Large (KL 30 tys. €),
– ubezpieczenie Flying Doctor,
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
– niezwykłe emocje, które na długo pozostaną w pamięci uczestników 🙂
– chwile utrwalone na wykonanych fotografiach 🙂

 

Cena nie obejmuje:

– przelotów międzynarodowych – orientacyjna cena 2700 zł/os. – do potwierdzenia w momencie zebrania minimalnej liczby uczestników (10 osób),
– zajęć opcjonalnych,
– napiwków dla porterów, przewodników, kierowców,
– napiwków w restauracjach,
– osobistych wydatków,
– napojów do posiłków,
– posiłków niewymienionych w programie,
– wizy do Lesotho (single entry) – 150 USD za osobę (możliwość wyrobienia online),
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (2,8 % wartości imprezy).

 

Uwaga:

Godziny przelotu, trasa i przesiadki mogą ulec zmianie.
Obowiązkowe szczepienia przy wjeździe do RPA i Lesotho z Polski nie są wymagane. W celu zapoznania się z listą szczepień rekomendowanych, prosimy o kontakt z lekarzem medycyny egzotycznej.
Do udziału w podróży wymagany jest paszport ważny co najmniej do 6 miesięcy od daty powrotu.

lion-2327225

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Tanzania/Zanzibar – Na tropie dzikiej przyrody

RPA i Lesotho – Południowa Afryka w obiektywie

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności