Teneryfa – Kanaryjska eksplozja wrażeń

Dla kogo?

Dla tych, którzy chcą odkryć obie twarze wyspy - słoneczne południe i zieloną północ. Świetny pomysł na krótki wyjazd incentive.

Kiedy jechać?

Właściwie cały rok, ponieważ temperatura nie spada tutaj poniżej 22 stopni.

Na trasie

Zabawa w klubach Playa de las Americas, majestatyczne klify Los Gigantes, urokliwa Masca, aż po wulkaniczne królestwo Teide.

Teneryfa

Czy wiesz, że...

guachinche to lokalne restauracje, prowadzone często z pokolenia na pokolenie. Zazwyczaj znajdują się w większym garażu, domu czy piwnicy - oczywiście wszystkie przystosowane są do przyjmowania gości. Serwują wyłącznie dania domowe i regionalne, a wszystko okraszone jest pysznym, lokalnym młodym winem. Mniam!

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Teneryfa to nasz budżetowy hit w wyjazdach incentive i private travel – wyjazdów na tą kanaryjską ślicznotkę zorganizowaliśmy setki. Krótki wypad, podróż poślubna, wyjazd firmowy czy z klientem – dzięki bogatemu zapleczu turystycznemu, niezapomnianej atmosferze i różnorodnemu krajobrazowi każdy wypad na Teneryfę będzie udany. Chcesz odpocząć, pobawić się, a może spróbować swoich sił w różnych sportach? Teneryfa zaprasza!

Wspinaczka na Teide

Wulkan Teide, o wysokości 3718 m n.p.m. to najlepszy punkt widokowy na Teneryfie, przepiękny park narodowy i miejsce, które z pewnością powinno należeć do kanaryjskiego bucket list. Nacieszymy oczy wspaniałymi widokami i posłuchamy wesołych historii przewodnika, żeby potem zjeść suty obiad. Brzmi jak dobry plan? 🙂

Imprezy w Playa de las Américas

Każdy kto choć raz był w Hiszpanii, wie, że ten kraj to przede wszystkim ludzie. Musimy Wam przyznać, że uwielbiamy wakacyjną atmosferę Teneryfy, z jej nocnym życiem i turystami z całego świata, którym jedynym planem na wieczór jest relaks. Dlatego u nas nocny wypad na miasto jest wpisany w program wycieczki 😉

Rejs na La Gomerę

Będąc na Teneryfie warto wybrać się na sąsiednią La Gomerę, jedną z najbardziej tajemniczych wysp archipelagu, zieloną i jeszcze dziką. Będziemy tu podziwiać Park Narodowy Garajonay i stolicę wyspy, San Sebastian, a także nauczymy się miejscowego języka gwizdanego. Warto!

Nurkowanie, plażowanie i poszukiwanie delfinów

Będąc na Teneryfie dobrze spędzić kilka dni na błogim odpoczynku. Zachęcamy do kursów nurkowania, rejsów katamaranem w poszukiwaniu delfinów czy do przejażdżek skuterem wodnym. Nie zabraknie też odpoczynku na plaży, w hotelu z wyśmienitym all inclusive i wspólnym biesiadowaniem nad brzegiem morza.

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku, przelot na Teneryfę.

Na lotnisku zostaniemy powitani przez lokalnego przewodnika, który zaprowadzi nas do miejsca, w którym czekać będzie na nas prywatny transfer.
W hotelu oczekiwał na nas będzie prywatny check-in, dzięki któremu wszyscy zostaną szybko i sprawnie zakwaterowani.
Po zakwaterowaniu zapraszamy na kolację i do korzystania z bogatej formuły All Inclusive – aż do 23:30. Jeśli będą chętni, do dalszej zabawy ruszymy do centrum Playa de las Americas, pełnego pubów, klubów i restauracji.

Przelot samolotem
masca-ravine-384480_1920

Dzień 2

Po śniadaniu jedziemy na północ Teneryfy. Wraz z drogą na północ, widzimy jak powoli zmienia się krajobraz wyspy. Suche, skaliste obszary powoli ustępują bujnej zieleni.
Po drodze zatrzymujemy się, aby zobaczyć niezwykłe, wyrastające z morza, na wysokość 0,5 kilometra, klify Los Gigantes.

Dalej, górskimi drogami jedziemy do malowniczej wioski Masca. To niezwykle urokliwe miejsce, położone pośród górskich wzniesień i unikalnej flory, daje początek wąwozowi o tej samej nazwie. Fenomenalne położenie, pośród górskich szczytów, autentyczna kanaryjska zabudowa i bujna zieleń sprawiają, że jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Wyspach Kanaryjskich.

Dalej docieramy do Garachico – niewielkiego miasteczka portowego na północy wyspy – bardzo hiszpańskiego w swoim klimacie. Po krótkim spacerze, kontynuujemy podróż do Icod de los Vinos – miejsca znanego przede wszystkim z tego, że rośnie tam najstarsze Smocze Drzewo na Teneryfie!

Kolejna atrakcja to słynna Jaskinia Wiatru – Cueva del Viento. Największy w Europie kompleks jaskiń lawowych, uformowanych przez lawę spływającą z Pico Viejo – wulkanu, któremu w krater zajrzymy dnia następnego 🙂 17 kilometrów podziemnych korytarzy (3 na świecie) zamieszkuje ponad 190 gatunków zwierząt, z czego połowa żyje wyłącznie w jaskiniach!

Po zwiedzaniu jaskini, zjemy prawdziwy, kanaryjski lunch w restauracji Meson El Monasterio, zlokalizowanej, a jakże, na terenie dawnego klasztoru!

Po lunchu wracamy do hotelu. Do naszej dyspozycji są baseny, bary i inne hotelowe atrakcje z bogatą formułą All Inclusive. Chętnych zapraszamy do kontynuowania zabawy w centrum Playa de las Americas.

Dzień 3

Po śniadaniu ruszamy na wyprawę ku, górującemu na wyspą, wulkanowi Teide. Cały Park Narodowy wpisany jest na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wspinając się coraz wyżej, docieramy do kaldery wulkanicznej. To tu, na wysokości około 2000 m n.p.m., rozłożone są równiny zwane cañadas. To na terenie cañadas, usytuowane są niezwykłe formacje skalne, zwane Roques de Garcia – radzimy przygotować aparaty!

Dalej ruszamy ku dolnej stacji kolejki Teleferico del Teide, zlokalizowanej na wysokości 2356 m n.p.m. Bez oczekiwania w kolejce, wsiadamy do przygotowanej dla nas kabiny i w 8 minut wjeżdżamy na wysokość 3555 m n.p.m., do stacji górnej (dla porównania, nasze Rysy mają jedynie 2503 m n.p.m. 🙂 ). Po drodze, podziwiamy wspaniałe widoki na park, wulkan i okoliczne mniejsze wulkany. Radzimy zaopatrzyć się w kurtki i dobre buty, ponieważ nawet latem, na tej wysokości może leżeć śnieg. Gdy wszyscy już nacieszą oczy wspaniałymi widokami, ruszamy w pieszą wędrówkę do Mirador de Pico Viejo – punktu widokowego na okoliczny wulkan Pico Viejo, którego krater ma średnicę aż 800m! Trasa nie jest trudna i obfituje w wulkaniczne smaczki, jak potoki zastygłej lawy czy widoki na trójkolorowy Pico Viejo. O wszystkim opowie nam przewodnik, specjalizujący się w wulkanicznej tematyce.

Po dniu pełnym wrażeń, zjemy lunch w restauracji El Molino Blanco. Następnie wracamy do hotelu korzystać z plaży, All inclusive i nocnych atrakcji Playa de las Americas.

volcano-1413283_1280
pexels-photo

Dzień 4

Tego dnia ruszamy, profesjonalnie przygotowanymi rowerami górskimi, na przejażdżkę po pięknych rejonach Vilaflor i Madre del Agua. Każdy rower będzie indywidualnie dopasowany do uczestnika, otrzymamy niezbędny sprzęt, a grupę będzie ubezpieczał samochód bezpieczeństwa. Na trasie przejazdu obcować będziemy z niepowtarzalną fauną i florą, a okoliczne krajobrazy, kusiły będą do zatrzymania się i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Profesjonalni przewodnicy poprowadzą trasę tak, aby dopasować jej trudność do naszych umiejętności. Gwarantujemy doskonałą zabawę, sporą ilość świeżego powietrza i przepiękne widoki!

Na lunch wrócimy do hotelu.
Następnie mamy czas wolny na korzystanie z hotelowy atrakcji, na spacery po plaży czy na zakupy w Playa de las Americas.

Dzień 5

Po śniadaniu mamy czas wolny.
Około południa wykwaterowanie z hotelu i prywatny transfer na lotnisko.
Żegnamy się z Teneryfą!

Przelot do Polski.

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o dodatkowe dni wypoczynku na południu Teneryfy.

Przelot samolotem

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Hiszpania: Teneryfa – Kanaryjska eksplozja wrażeń

Portugalia: Madera – Perła Atlantyku

Chorwacja – Ahoj! Bałkańska przygoda pod żaglami

Gruzja – Narty w sercu Kaukazu

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności