Japonia – Wszystkie oblicza kwitnącej wiśni

Dla kogo?

Dla ciekawych jak wygląda połączenie ultranowoczesności z tradycją i historią. Dla miłośników sushi i wołowiny z Kobe. Wyśmienity program na niezapomnianą wyprawę lub wyjazd incentive z kluczowymi Klientami.

Kiedy jechać?

Właściwie cały rok, ale najpiękniej jest wiosną, od drugiej połowy marca, przez maj, aż do czerwca.

Na trasie

Ultranowoczesne Tokio, tradycyjne Kyoto, aż po magiczną Miyajimę i wypoczynek w prefekturze Okinawa. Po drodze Gejsze, nocleg w klasztorze i tradycyjne ryokany!

Japonia

Bądźcie pewni, że ...

butikowy hotel, który proponujemy w tym programie jest ucieleśnieniem wizji luksusowego resortu. Hoshinoya Okinawa to nowej klasy japoński ośrodek, zbudowany w nowoczesnym stylu i oddany idei przestrzegania standardów japońskiej gościnności. Wyspa Taketomi jest miejscem niezwykłym. Wyróżnia ją architektura, krajobraz i styl życia mieszkańców - niezmienny od lat.
Otoczona przez dziewicze plaże z białym piaskiem i turkusowe morze, jest prawdziwą bramą do raju.

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Odwiedź buddyjskie świątynie, siedziby szogunów, weź udział w ceremonii picia herbaty w tradycyjnym kimonie, a następnie zobacz największy na świecie sklep z elektroniką, Studio anime Ghibli i wszystko to, co daje tak nowoczesna metropolia, jaką jest Tokio. Japonia to kraj kontrastów, w której nowoczesność miesza się z historią, a picie tradycyjnej herbaty matcha nie jest takie samo, gdy w ręce nie mamy smartfona najnowszej generacji. Witamy w Japonii. Tu żyje się inaczej.

Tokio

Megalopis Tokio-Jokohama to gwarna, tłoczna i jedna z największych metropolii na świecie. Już sam przejazd metrem w godzinach szczytu jest nie lada atrakcją, a przecież przed nami strzeliste wieżowce, sztuczna wyspa Odaiba, salon samochodowy Toyoty czy replika Statuy Wolności. Warto zobaczyć również najelegantszą dzielnicę Tokio, Ginzę, pełną luksusowych barów i sklepów. Dla chętnych wyjazd do Parku Narodowego Fuji.

Hiroszima i Nagasaki

Spacer po Parku Pokoju, leżącym w epicentrum wybuchu bomby atomowej, rejs na wysypkę Miyajima uważanej za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Japonii, muzeum bomby atomowej i malowniczy ogród Glovera. Hiroszima i Nagasaki to nie można przegapić będąc w tym kraju.

Kioto

Warsztaty tkackie do tej pory tworzące barwne kimona, Złoty Pawilon i nastrojowa dzielnica gejsz Gion. Weź udział w ceremonii parzenia herbaty, zobacz taniec gejsz i teatr lalek bunraku, a nawet spróbuj nauczyć się układania kwiatów ikebana – wrażenia niezapomniane. Dla chętnych przejażdżka rowerami po plenerach znanych z filmu „Wyznania gejszy”.

Rajska wyspa Taketomi

Po długich godzinach pełnych zwiedzania i gwarnym Tokio warto zmienić klimat – przed nami plaże i turkusowa wyspa Taketomi. Warto tutaj odpocząć, ze spokojem smakować japońską kuchnię i poczuć trochę beztroski na upragnionych wakacjach.

Alpy Japońskie

Dla aktywnych górski trekking, w których można odetchnąć od zgiełku i tłumu turystów. Warto wybrać się na najwyższą górę Japonii, Fuji-san, o wysokości 3776 m. n.p.m. , z pięknym widokiem na Ocean Spokojny.

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Dzień 1 – 2

Spotkanie informacyjne na lotnisku i odprawa. Przelot do Tokio. Przylot na lotnisko Haneda. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Wieczorem spacer po Shinjuku np. śladami Yakuzy! Nocleg w Tokyo.

Przelot samolotem
pexels-photo

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od wizyty na wyspie Odaiba, zwanej futurystycznym miasteczkiem. Tam znajduje się między innymi salon wystawowy Toyoty – TOYOTA MEGA WEB oraz Centrum Innowacji i Technologii Miraikan, gdzie obejrzymy pokaz robotów humanoidalnych ASIMO.

Następnie przejedziemy do dzielnicy Akihabara, zwanej miasteczkiem otaku. Otaku oznacza osobę mającą obsesję na punkcie swojego hobby, zwłaszcza hobby związanego z wirtualnym światem, anime i mangą.
Odwiedzimy m.in. największy na świecie sklep z elektroniką. Będąc na Akihabara nie może zabraknąć wizyty w Meido Café – Meido są ikoną japońskiej popkultury. Proponujemy lunch lub kawę w Meido Café, podczas którego zobaczymy krótki występ dziewczyn.

Wieczorny spacer po eleganckiej dzielnicy Gizna.
Propozycja kolacji – teppanyaki z wołowiną z Kobe. Nocleg w Tokyo.

Dzień 4

Rano o 9:00 wizyta na słynnym targu rybnym Tsukiji. Następnie możemy zorganizować lekcję sushi w jednej z popularnych restauracji sushi lub odwiedzić Ghibli Musem.
Studio Ghibli jest jedną z najbardziej znanych wytwórni filmów animowanych na świecie i zdecydowanie najważniejszą, jeśli chodzi o japońskie anime. Stworzył je japoński artysta i reżyser HAYAO MIYAZAKI, zdobywca Oskara. Twórca m.in.: Księżniczki Mononoke, Latającego Zamku Hauru, W Krainie Bogów.

Po południu kolejna odsłona japońskiej popkultury: Harajuku i Shibuya, ze słynnym, największym i najczęściej fotografowanym skrzyżowaniem.

Powrót do hotelu. Odpoczynek. Transfer na kolację. Nocleg w Tokyo.

japan-523804_1280
taiwan-kotetsu-2003550_1280

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na stację Tokyo. Przejazd super ekspresem shinkansen w 1 klasie do Kyoto.
Zwiedzanie Kyoto rozpoczniemy od wizyty w największej i najstarszej świątyni buddyjskiej Tofukuji, pochodzącej z XIII wieku, w której znajdują się piękne ogrody zen.

Następnie odwiedzimy słynny chram Fushimi Inari, poświęcony bogini urodzaju i biznesu – znany także ze scen z Wyznań Gejszy, które były tam kręcone.

Popołudnie spędzimy w dzielnicy Higashiyama, gdzie można podziwiać perły japońskiej architektury drewnianej. Tam też znajduje się słynny Gion – miejsce gdzie mieszkają i pracują gejsze.
Po popołudniu zapraszamy na ceremonie parzenia herbaty.

Wieczorem kolacja podczas której można obejrzeć występ Gejsz.

Nocleg w Kyoto.

Dzień 6

Arashiyama to niezwykle malownicza dzielnica położona na obrzeżach Kyoto. To jedno z nielicznych miejsc w Japonii, gdzie mamy wrażenie, że czas się zatrzymał.
Spacerując pośród bambusowych gajów dotrzemy do wioski Saga Toriimoto, gdzie znajdują się domostwa zamożnych rodzin rzemieślników z wielowiekowymi tradycjami.
Tu mamy możliwość wynajęcia rowerów i wycieczki rowerowej po okolicy.

Następnie przejedziemy do słynnego Złotego Pawilonu, rezydencji jednego z shogunów.

Po południu czas na zakupy na tradycyjnym targu Nishiki. Nocleg w Kyoto.

arashiyama-1449376_1280

Dzień 7

Po śniadaniu transfer do Koyasan – transfer z Kyoto do Koyasan zajmuje około 3 godzin.
Sanktuarium buddyjskie na Górze Koya to jedno z najstarszych i najświętszych miejsc dla wyznawców japońskiego buddyzmu. Jego założyciel – mnich Kukai – podobno do dziś medytuje w grocie na Cmentarzu Okuno-in, oczekując przyjścia Buddy Miroku, a mnisi codziennie przynoszą mu strawę i troszczą się, by szczęśliwie doczekał nadejścia Oświeconego.
Dookoła Góry Koya rozciąga się osiem szczytów, dokładnie w środku mieści się niewielkie miasteczko słynące z gościnności oraz ponad 117 świątyń! Mnich Kukai zapoczątkował budowę tego sanktuarium w 816 roku, ukończono je natomiast dzięki Toyotomiemu Hideyoshiemu, który ufundował budowę Świątyni Kongobu-ji po śmierci swojej matki w wieku XVI (rodzinny grobowiec Toyotomich znajduje się na cmentarzu Okino-in na Koya-san; jest to największy cmentarz w Japonii).

Cmentarz Okino-in.
Wizyta na Górze Koya dostarcza podróżnym nie tylko duchowej strawy, przepięknych jesiennych widoków, ale również jest niepowtarzalną okazją degustowania klasztornej, wegetariańskiej kuchni. Podczas pobytu w buddyjskim klasztorze można także wyciszyć się kopiując sutry czy biorąc udział w zajęciach medytacji ajikan (technika medytacji praktykowana przez wyznawców Kukai’a).

Zakwaterownie w klasztorze.
Surowe wnętrza klasztoru tylko pozornie sprawiają wrażenie chłodnych – mnisi obsługujący podróżnych są niezwykle serdeczni. Również zwykli mieszkańcy miasteczka Koya-san mają iście pokojowe, buddyjskie usposobienie. Klasztory wyposażone są w łaźnie. Furty klasztorów zamykane są o godzinie dwudziestej pierwszej, trzeba zatem w miarę wcześnie udać się na spoczynek, co wyjątkowo sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

Dzień 8

Transfer z Koyasan do Osaki. Centrum UMEDA, wjazd na wieżę widokową UMEDA Sky Bld.

Transfer do Hiroshimy pociągiem Shinkansen w 1 klasie. Nocleg w tradycyjnym ryokanie na wyspie Miyajima.

pexels-photo-160122
pexels-photo-30013

Dzień 9

Po śniadaniu wycieczka po Miyajimie, świętej wyspie, gdzie znajduje się świątynia Itsukushima, z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Miyajima uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii.

Wjazd kolejką linową na szczyt góry Misen, skąd rozpościera się niesamowity widok na Wewnętrzne Morze Japońskie oraz okoliczne wyspy. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin, gdzie podziwiać można wizerunki najważniejszych japońskich bóstw: Kannon, Jizo, Siedmiu Bogów Szczęścia.
Nocleg na Miyajimie.

Dzień 10, 11, 12 i 13

Przelot wewnętrzny na Okinawę i transfer do hotelu na rajskiej wyspie Taketomi. Czas na odpoczynek na plaży w przepięknej scenerii.

beach-1976582_640
shanghai-456769_640

Dzień 14

Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Istnieje możliwość wydłużenia wypoczynku lub np. przelotu powrotnego przez Szanghaj i zwiedzanie tego miasta.

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Może Ci się spodobać:

Japonia – Wszystkie oblicza kwitnącej wiśni

Chiny: Hongkong – Miejsce, gdzie Wschód spotyka Zachód

Chiny: Szanghaj – Pazur złotego smoka

Malezja/Borneo – Przez dwie dżungle ku rajskim plażom

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +48 606 424 968

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2024

Polityka prywatności