Szanghaj – Pazur złotego smoka

Dla kogo?

Dla ciekawych chińskiego stylu życia, który łączy nowoczesność z tradycją. Dobry pomysł na wyjazd incentive z Klientami lub na prywatną wyprawę zwieńczoną wypoczynkiem.

Kiedy jechać?

Najlepsza pora na podróż to wiosna i lato.

Na trasie

Od gwarnego Szanghaju, przez wodne miasto Zhujiajiao, dalej ku Wenecji wschodu Suzhou, aż po piaszczyste plaże Hajnan.

Szanghaj

Bądźcie pewni, że ...

Szanghaj Was nie rozczaruje, wręcz przeciwnie, zaserwuje Wam niezłą dawkę wrażeń, wspomnień i smaków. A do tego wypoczynek na chińskich Hawajach!

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Kolorowe neony, wieczny gwar i monumentalne wieżowce – Szanghaj przyzywa wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć tętniącą życiem chińską metropolię. Tutaj czas płynie zdecydowanie szybciej, niczym kolej magnetyczna Maglev – po prostu pędzi na złamanie karku. Przed nami obserwacja lokalnej kultury, zwiedzanie zabytków, smakowanie rewelacyjnej chińskiej kuchni i plażowanie w chińskim kurorcie Sanyi. Rozrywki nie zabraknie!

Szanghaj - wszystko naj

Jedno z największych miast na świecie, najludniejsze miasto Chin, największe centrum finansowe Państwa Środka z jedną z najdłuższych linii metra na świecie i trzecim do co wielkości portem morskim – Szanghaj zaskakuje na każdym kroku i nie sposób się tutaj nudzić. Spaceruj miastem kontrastów, w którym obok niesamowitych wieżowców stoją milczące buddyjskie świątynie i romantyczne kanały wodnych miast. Szanghaj zaprasza na przygodę!

Zacznij dzień od Tai Chi

Rano mieszkańcy Szanghaju ćwiczą Tai Chi na Bundzie, nabrzeżnej promenadzie, obok brzegu Huangpu. To dobry początek na świetny dzień – później zostaje nam tylko śniadanie i jesteśmy gotowi do drogi!

Pstryknij zdjęcie panoramie miasta

Zapraszamy na taras widokowy, znajdujący się na 100. piętrze SWFC ( Szanghajskie Światowe Centrum Finansowe) – przed nami morze wieżowców przedzielone jedynie rzeką, ulicami i drobniejszymi budynkami, których tutaj jest niewiele.

Wmieszaj się w tłum

Wrzawa, tysiące głów i pęd w różnych kierunkach – wybierzemy się w zatłoczone uliczki Szanghaju i zobaczymy na własne oczy, jak ciasno potrafi być w wielkim mieście 😉 Polecamy Nanjing Road, ale to nie jedyne miejsce na trasie Szanghaju, w którym potrafi być naprawdę tłoczno!

Romantyczne Zhujiajiao

Wenecja Szanghaju to sposób na chwilową odskocznię od zgiełku. Romantyczne gondole, kamienne uliczki i liczne mostki to dobry sposób na chwilę oddechu od gwaru wielkiego miasta. Tutaj możemy odpocząć, pospacerować i zjeść pyszny obiad w zacisznym ogrodzie.

Buddyjskie świątynie

To niesamowite uczucie, kiedy prosto z zatłoczonego miasta wchodzisz do buddyjskiej świątyni, pachnącej kadzidłami, pełnej tradycyjnych obrzędów i delikatnej muzyki, która nieuchronnie prowadzi do zadumy. I choć nad dachem świątyni nadal widzisz drapacze chmur czujesz, jakbyś był w innym świecie. Przynajmniej na chwilę 😉

Spróbuj herbaty i chińskiej kuchni

Chińska kuchnia należy do jednej z najlepszych na świecie – wyjazd do Szanghaju musi więc w nią obfitować, żebyśmy mogli nacieszyć się jej smakami i aromatami. Warto również napić się zielonej herbaty w tradycyjnej chińskiej herbaciarni. I koniecznie zabrać trochę do domu 😉

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i przelot do Szanghaju.
Powitanie na lotnisku i transfer supernowoczesną koleją magnetyczną Maglev do centrum Szanghaju – ogranicza ona czas transportu z 1 godziny do dokładnie 7 minut i 10 sekund. Pociąg dosłownie lewituje, ponieważ nie ma on styczności z torami dzięki elektromagnesom, które stale się odpychają.

W hotelu czeka nas kolejna niespodzianka. Zostaniemy przywitani, zorganizowanym specjalnie na nasze powitanie, Lion Dance Show – czyli tańcem chińskich lwów – symbolizującym dostatek, szczęście i radość.

Check-in w hotelu, podczas którego otrzymamy powitalne drinki oraz masaż ramion. W pokojach będą na nas czekały powitalne upominki. Czas na odpoczynek po podróży.

Wieczorem rejs po rzece Huangpu, podczas którego zobaczymy wielką metropolię, która nie zasypia. Monumentalne wieżowce, kolorowe neony i onieśmielający krajobraz największego miasta Chin z perspektywy rzeki robi niesamowite wrażenie.

Kolacja w restauracji Lost Heaven – jednej z najpopularniejszych i poważanych w Szanghaju.

china-1269484_1280
china-1115526_1280

Dzień 2

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie starego miasta, podczas którego zobaczymy między innymi ogród – stworzony jako miejsce wypoczynku dla ojca gubernatora Syczuanu.

Ważnym punktem programu jest pokaz i degustacja tradycyjnego rytuału parzenia herbaty. Dowiemy się jak wąchać, smakować i pić herbatę właściwie, a także jakie uzdrawiające właściwości niesie każdy z rodzajów tego popularnego napoju.

Po ceremonii udamy się do świątyni boga miasta – gdzie wraz z tubylcami weźmiemy udział w chińskim rytuale składania życzeń.

Lunch w restauracji The Kitchen Salvatore Cuomo.

Po lunchu przenosimy się do współczesnego Szanghaju – gdzie zobaczymy m.in. słynną, będącą symbolem tego miasta promenadę nadbrzeżną Bund, dzielnicę drapaczy chmur Pudong, z punktem widokowym na Oriental Pearl Tower – na który oczywiście wjedziemy.

Wieczorem kolacja w chińskiej restauracji Ye Shanghai.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Zhujiajiao – wodnego miasta na przedmieściach Szanghaju. Czeka nas tam m.in. przejażdżka tradycyjnymi łodziami Sampan.

Lunch zjemy w jednej z licznych lokalnych knajpek.

Posmakujemy wielu lokalnych specjałów, będzie to świetna okazja na kulinarne eksperymenty.

Po lunchu w lokalnym stylu wracamy do Szanghaju.
Czeka nas ogromna dawka relaksu, ponieważ udamy się na orientalny masaż stóp.

Ważną atrakcją tego dnia będzie wycieczka na targ podróbek i kopii – gdzie w atrakcyjnych cenach będziemy mogli kupić wszystko to, co wytwarza prężnie prosperująca, lecz nie do końca legalna, gałąź przemysłu Państwa Środka, zajmująca się podrabianiem znanych marek.

Wieczorem kolacja w hotelu i wyjazd na Szanghaj Acrobatic Show – niezwykły pokaz sprawności, tradycyjnej kultury i nowoczesności.

the-new-year-665296_1280
the-ancient-town-963443_1280

Dzień 4

Tego dnia wybieramy się do Suzhou – Wenecji Wschodu – miasta poprzecinanego licznymi kanałami. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem.
Zwiedzanie tego imponującego miasta, pełnego pereł architektury chińskiej, zajmie nam cały dzień.

Wieczorem wrócimy do Szanghaju. Kolację zjemy w restauracji serwującej kuchnię fusion – Chinoise Story, będącą połączeniem tradycyjnej kuchni chińskiej z licznymi światowymi kuchniami.

Dzień 5

Po śniadaniu lecimy do Sanyi.
Sanya uważana jest za najbardziej znany w świecie chiński kurort. Właśnie tu, w latach 2003, 2004 i 2005, odbyły się wybory Miss World – imprezy oglądanej wszędzie i przez wszystkich. Sanya jest miastem liczącym ok. 159 ty. mieszkańców, położonym na wyspie Hajnan.
Wyspa Hajnan dzieli się na osiem regionów turystycznych, wśród których region Sanya jest najbardziej znany. Cała wyspa ma doskonale rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, a przede wszystkim bazę hotelową, co powoduje, że nazywana jest „chińskimi Hawajami”.
Na lotnisku powitanie świeżymi kwiatami przez hostessy.

Wieczorem kolacja Barbecue (grill) w hotelu. 2h open-baru podczas kolacji.

scenery-2320473_1280
tlo-cyfry

Dzień 6 – 8

Dzień wolny na plaży.
Możliwe do zorganizowania liczne atrakcje fakultatywne.
Lunch w hotelu – 1h open baru podczas lunchu.
W pierwszy dzień kolacja z owoców morza w hotelu. 2h open-baru podczas kolacji.

W drugi dzień kolacja chińska w hotelu. 2h open-baru podczas kolacji.

Możliwość przedłużenia wypoczynku o dodatkowe dni.

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu wylot do Szanghaju. Następnie lot do Polski.

Przelot samolotem

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Japonia – Wszystkie oblicza kwitnącej wiśni

Chiny: Hongkong – Miejsce, gdzie Wschód spotyka Zachód

Chiny: Szanghaj – Pazur złotego smoka

Malezja/Borneo – Przez dwie dżungle ku rajskim plażom

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności