Hongkong – Miejsce, gdzie Wschód spotyka Zachód

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się dlaczego Hong Kong w dosłownym tłumaczeniu znaczy ``Pachnący Port``. Świetny pomysł na prywatną wyprawę lub wyjazd incentive dla zespołu handlowego.

Kiedy jechać?

Najlepszą porą jest późne lato i wczesna jesień.

Na trasie

Gwarny Hongkong z kilku perspektyw, Makau - czyli Las Vegas Wschodu oraz chińskie Hawaje, czyli tropikalny Hajnan.

Hongkong

Bądźcie pewni, że ...

Hongkong was zachwyci! Po takiej wyprawie staniecie się bogatsi w nowe doznania i doświadczenia, a wasza karta pamięci w aparacie będzie pękała od wspaniałych zdjęć.

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Hongkong to bez wątpienia jedno z najbardziej „zachodnich” miast Chin i niezbyt przypomina klasycznej metropolie w tych stronach świata. Czyste, zadbane, przyjazne, a do tego prawdziwie multikulturowe, cieszy przyjazną atmosferą i wysokim standardem życia. W Hongkongu to, co chińskie, miesza się z tym co japońskie, indyjskie, amerykańskie czy żydowskie. Tutaj na każdym kroku czuć fascynującą mieszankę tego, co stare i nowe w świecie chińskim. Przed nami miasto inne niż wszystkie!

Rejs łodzią po zatoce Wiktorii

Aparaty w dłoń! Przed nami rejs wzdłuż promenad i strzelistych drapaczy chmur, a do tego na wygodnym fotelu i z drinkiem w dłoni! Musimy przyznać, że to jeden z naszych ulubionych sposobów zwiedzania tego miasta i chwyt, który wywołuje „achy i ochy” u wszystkich naszych klientów 😉 Dobry początek wizyty w Hongkongu!

Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów

Piękny kompleks świątynny, w którym główna świątynia mieści prawie 13-tysięcy złoconych figurek Buddy zdobiących tej ściany. Do tego miejsca prowadzą liczne schody, a na szczycie wzgórza czeka nas wspaniały widok na całe miasto. Coś dla miłośników buddyjskich świątyń, kadzideł i całej tej otoczki.

Victoria Peak

To absolutne top w Hong Kongu i zdjęcia, które zapierają dech w piersiach. Zawsze ciężko nam się zdecydować, czy wejść na to wzgórze w dzień (zwłaszcza ten słoneczny!), czy w nocy. Jeśli klienci się zgadzają, jedziemy tam więc co najmniej dwukrotnie 😉 Widok niezapomniany, idealny, żeby usiąść i podziwiać. Najlepiej w towarzystwie szampana!

Makau

Makau to Las Vegas Chin! Kiedyś była to kolonia portugalska, więc pomiędzy kasynami upchnięte są buddyjskie świątynie, kościoły i forty, tworząc niesamowitą mieszankę. Spacer nocą po Makau to spektakl pełen neonów. Koniecznie trzeba wybrać się do największego na świecie kasyna i spróbować swoich sił – tutaj upadały i powstawały wielkie majątki.

Sanya

Trochę odpoczynku od zgiełku miasta? Nie ma sprawy! Przed Wami piaszczyste plaże i turkusowe zatoczki, z których słynie wyspa. Chińskie Hawaje zapraszają do plażowania, snorkellingu, imprez w beach barze i kosztowania owoców morza. Świetne zwieńczenie długiego wyjazdu.

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Powitanie przez opiekuna wyjazdu, który wręczy wszystkim dokumenty podróżne, upominki oraz udzieli wszelkich istotnych informacji.

Przelot do Hongkongu.

Przelot samolotem
hong-kong-1174744_1280

Dzień 2

Na lotnisku zostaniemy powitani przez lokalnego przewodnika, który zaprowadzi nas do miejsca, w którym czekać będzie na nas prywatny transfer.
Podczas jazdy do hotelu, przewodnik wprowadzi nas w ciekawostki z życia Hongkongu, elementy programu oraz odpowie na wszelkie nurtujące uczestników pytania.
W hotelu oczekiwał na nas będzie prywatny check-in, dzięki któremu wszyscy zostaną szybko i sprawnie zakwaterowani.

Po odrobinie czasu wolnego na odpoczynek po podróży, ruszamy w niezwykły rejs łodzią Aqua Luna po zatoce Wiktorii. Radzimy wziąć ze sobą aparaty, bo widoki na Hongkong z pokładu łodzi będą niepowtarzalne!

Na pokładzie, dla wszystkich zaserwowane zostaną powitalne drinki, którymi wspaniale będzie rozkoszować się na wygodnych kanapach, podziwiając widoki na panoramę Hongkongu i słuchając melodii jego nocnego życia.

Wieczorem zapraszamy Państwa na uroczystą kolację do restauracji Jade Garden, która serwuje wyśmienite potrawy kuchni kantońskiej. Specjalnością lokalu jest słynna kaczka po pekińsku.

Po kolacji (dla chętnych) możemy kontynuować dobrze rozpoczęty wieczór i zanurzyć się w fascynujący wir nocnego życia Hongkongu, bawić się w jednym z licznych lokalnych klubów, pubów czy restauracji.

Dzień 3

Po śniadaniu pojedziemy na spotkanie rybaków z Portu Aberdeen. Pomimo faktu, że Hongkong jest niezwykle nowoczesnym miastem, prawie 30.000 rybaków, których przodkowie przybyli tutaj w połowie XIX wieku, nadal mieszka na swoich łodziach rybackich czy pływających domach.

Po porcie poruszać się będziemy tradycyjnymi łodziami „sampan”, których nazwa, w dosłownym tłumaczeniu, oznacza „łódź” i od lat służy chińczykom jako środek żeglugi rzecznej i nadbrzeżnej. Dzięki temu, łatwo będzie przyjrzeć się z bliska jak wygląda życie mieszkańców portu.

Na lunch wybierzemy się do pływającej restauracji Jumbo Seafood – ozdobionej w tradycyjny, chiński sposób. Jej budowa trwała aż 4 lata. Tradycyjny posiłek „Dim Sum” składa się z licznych przekąsek, podawanych osobno, w koszyczkach, w niewielkich porcjach, w towarzystwie tradycyjnej herbaty.

Po lunchu pojedziemy na Wzgórze Wiktorii – skąd rozpościera się wspaniała panorama na Hongkong i okoliczne wyspy. Na szczyt wzgórza dostaniemy się kolejką „Peak Tram”, zbudowaną w 1888 roku dla coraz większej ilości, osiedlających się na wzgórzu zamożnych anglików.

Na kolację wybierzemy się do restauracji Vivo, położonej w samym sercu tętniącej życiem, rozrywkowej dzielnicy Soho – pełnej barów, klubów, sklepów i kawiarni, gdzie po kolacji, jeśli tylko będą na to siły, będzie można bawić się do białego rana!

hong-kong-lantau-island-1441383_1280
macau-1730556_1920

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do portu, skąd szybkim promem przepłyniemy do Makau (ok. 60 minut). Makau, niegdyś portugalska kolonia, swoją sławę zawdzięcza licznym kasynom, w których pracuje ponad 10% mieszkańców! Wzajemne mieszanie się chińskiej i portugalskiej kultury oraz różnych tradycji religijnych przez ponad cztery wieki spowodowało, że dzisiejsze Makau to świat kontrastów, gdzie kościoły i forty stoją tuż obok starożytnych, chińskich świątyń i budynków.

Podczas wycieczki zwiedzimy główne atrakcje miasta jak: ruiny kościoła Św. Pawła, Fort Monte czy świątynię A-Ma – najstarszą w Makau.
Na lunch udamy się do Makau Tower, górującej nad miastem 338-metrowej wieży, skąd w dobrą pogodę dojrzeć można nawet Hongkong. Lunch na 60-tym piętrze w panoramicznej restauracji 360, z niesamowitym widokiem na Makau to na pewno atrakcja, której będąc w Makau nie można przeoczyć!

Po lunchu zrobimy coś, bez czego wyprawa do Makau nie miałaby sensu – udamy się do Venetian Macau – największego kasyna na świecie, gdzie fortunę można stracić i zdobyć w 1 dzień.
Powierzchnia do uprawiania hazardu to, przyprawiające o zawrót głowy, 550.000 m2, na której mieści się ponad 800 stołów do grania i 3.400 automatów.

Ponadto, na terenie obiektu zlokalizowanych jest setki sklepów – wszystkie wzdłuż, stylizowanych na weneckie, kanałów, po których pływają gondole z chińczykami wystrojonymi na gondolierów – cóż, odrobina kiczu, jak na Las Vegas Wschodu jest obowiązkowa 🙂
Wieczór spędzimy w kasynach Makau i na podziwianiu iluminacji nocnej tego miasta.

W międzyczasie zjemy uroczystą kolację w jednej z restauracji tematycznych na terenie kompleksu Venetian. Np. w serwującej doskonałe dania kuchni chińskiej restauracji North.

Po kolacji kontynuujemy zabawę w kasynie.
Późnym wieczorem pojedziemy do portu, skąd szybkim promem udamy się w podróż powrotną do Hongkongu.

Dzień 5

Po śniadaniu lecimy do Sanyi.
Sanya uważana jest za najbardziej znany w świecie chiński kurort. Właśnie tu, wśród piaszczystych plaż i turkusowych zatoczek, w latach 2003, 2004 i 2005, odbyły się wybory Miss World – imprezy oglądanej wszędzie i przez wszystkich.
Wyspa Hajnan dzieli się na osiem regionów turystycznych, wśród których region Sanya jest najbardziej znany. Cała wyspa ma doskonale rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, a przede wszystkim bazę hotelową, co powoduje, że nazywana jest „chińskimi Hawajami”.
Transfer i zakwaterowanie w hotelu.

Czas wolny na relaks na plaży i korzystanie z hotelowych udogodnień.
Wieczorem kolacja Barbecue (grill) w hotelu.

sunset-2324435_1920
sanya-1944082_1280

Dzień 6

Dzień wolny na plaży.
Lunch w restauracji hotelowej.
W porze lunchu pojedziemy na spotkanie z lokalnymi mniejszościami etnicznymi Miao i Li, które od tysiącleci zamieszkują wyspę Hajnan. Wioska mieści się w centrum wyspy, gdzie zachowany został dawny charakter prowincji, kultywowane są stare zwyczaje i styl życia – z dala od turystycznych plaż. Wspaniałe widoki na góry, spotkania z mieszkańcami i rzut oka na wioski, które zatrzymały się w czasie, to z pewnością atrakcja warta rozważenia. W tym wypadku lunch zjemy razem z Li i Miao w jednej z tubylczych wiosek.

Wieczorem wybierzemy się do centrum Sanyi – gdzie zjemy tzw. Hot Pot Dinner z owoców morza. Wcześniej przygotowane owoce morza, wkładane są do naczyń z gotującym się wywarem, umiejscowionych na środku stołu i gotowane przez odpowiedni czas. Tak przygotowane przysmaki je się z licznymi sosami i dipami.

Po kolacji chętnych zapraszamy do zabawy w centrum Sanyi – np. na karaoke.

Dzień 7

Po śniadaniu, o godzinie 12:00 wykwaterujemy się z hotelu i polecimy do Hongkongu.
Bagaże zostawimy w autokarze i udamy się na lunch.

Po lunchu w lokalnej restauracji czas na coś, czego podczas wizyty w Chinach zabraknąć nie może – zakupy! Udamy się na ulicę Tung Choi, która wśród mieszkańców Hongkongu znana jest bardziej jako „Ladies’ Market”. Nie bez powodu jest to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w Hongkongu. Każdy może tu sprawdzić swoje umiejętności targowania się i dobić dobrego targu z lokalnymi sprzedawcami.
Za przysłowiowego dolara kupić można niemal wszystko – ubrania, pamiątki, akcesoria do domu, podróbki znanych marek i wiele, wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Wieczorem zapraszamy na ucztę dla kubków smakowych – szczególnie dla tych, którym do gustu przypadła chińska kuchnia. Tradycyjną chińską kolację zjemy bowiem w restauracji China Club. Klub założony został przez chińskich biznesmenów, którzy na złość Brytyjczykom, którzy nie chcieli zaprosić ich do swoich Klubów dla dżentelmenów, stworzyli własny, elitarny klub w sercu Hong Kongu. Jakość kuchni i serwisu oraz atmosfera tego przybytku sprawi, że sami poczujemy się jak elitarni członkowie China Club! Jak na eleganckie miejsce przystało – obowiązuje ścisły dress code.

Po kolacji udamy się na lotnisko.

just-2264275_1280
Przelot samolotem

Dzień 8

Przelot do Polski.

Na Hajnanie istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o dodatkowe dni wypoczynku.

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Japonia – Wszystkie oblicza kwitnącej wiśni

Chiny: Hongkong – Miejsce, gdzie Wschód spotyka Zachód

Chiny: Szanghaj – Pazur złotego smoka

Malezja/Borneo – Przez dwie dżungle ku rajskim plażom

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności