Malezja/Borneo – przez dwie dżungle ku rajskim plażom

Dla kogo?

Dla wszystkich tych, którzy pełen wrażeń pobyt w dżungli lubią zwieńczyć relaksem w luksusowym resorcie. Znakomity program pod wyjazd incentive lub wyprawę z prawdziwego zdarzenia.

Kiedy jechać?

We wschodniej części Borneo pora deszczowa trwa od października do lutego, dlatego zapraszamy na wyjazd w miesiącach marzec-wrzesień.

Na trasie

Zaczynając od clubbingu w Kuala Lumpur, a kończąc na relaksie w 5* hotelu przy rajskiej plaży. Po drodze noclegi w dżungli, obserwacja zwierząt i spacery w koronach drzew.

Malezja/Borneo

Bądźcie pewni, że ...

program wyjazdu fantastycznie łączy wiele podróżniczych doznań! Clubbing w Kuala Lumpur, nocleg i obserwacja dzikich zwierząt w dżungli Borneo, spacer w koronach drzew Parku Kota Kinabalu, wizyta w wiosce Mari Mari i wiele, wiele więcej! Wrażeń na pewno nie zabraknie!

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Dżungle, rajskie plaże, plantacje herbaty i kosmopolityczna metropolia – Malezja to Azja pełną gębą i ma do zaoferowania ogrom atrakcji dla każdego. Nieważne, czy chcesz poimprezować w lesie wieżowców, wylegiwać się z drinkiem na plaży, czy przedzierać przez las deszczowy w poszukiwaniu orangutanów –  nie musisz wybierać. W Malezji możesz mieć to wszystko naraz! Mieszkańcy tego kraju to w przeważającej mierze Hindusi, Malaje (muzułmanie) i Chińczycy – ta egzotyczna mieszanka widoczna jest tutaj na każdym kroku i zachwyca, nie tylko w kuchni.

Kuala Lumpur

Metropolia, w której strzeliste wieżowce spotykają się z budami z jedzeniem – zresztą bez jedzenia się nie obędzie, bo właśnie tutaj, w jednym miejscu, można spróbować niemal całego bogactwa kuchni azjatyckiej i to za grosze! Must have to oczywiście wieże Petronas Towers, durianowe lody, park papug i pobliskie świątynie, głęboko ukryte w jaskiniach.

Cameron Highlands

Spacery po plantacjach herbaty i orchidei, farmy motyli i poszukiwanie rafflesii (bukietnica) – największego (i najbardziej śmierdzącego?) kwiatu świata – to bajka, którą można przeżyć tylko tutaj. Odpoczywaj w kameralnym pensjonacie, smakuj kuchni i relaksuj się wśród oszałamiającej zieleni.

Borneo - z wizytą u orangutanów

Wizyta w dżungli w poszukiwaniu orangutanów i spotkanie oko w oko z tymi niesamowitymi zwierzętami. Wierzcie lub nie, ale kiedy zobaczycie orangutana z bliska, ugną się pod Wami kolana – są dużo większe i bardziej przerażające, niż mogłoby się wydawać. To niesamowite doświadczenie, jedne z tych, których się nie zapomina. Dodatkowo dokładamy swoją cegiełkę dla organizacji, które pomagają tym zwierzętom.

Park narodowy Gunung Mulu

Niesamowity park narodowy na terenie Borneo, wpisany na listę UNESCO, ostoja dla setki gatunków zwierząt, wśród których wiele jest endemitów. Znajduje się tutaj niesamowity kompleks jaskiń, w tym słynny Good Luck Cave – największa na świecie grota, o długości 700 i szerokości 400 metrów – według Wikipedia z łatwością pomieści 40 Jumbo Jetów. Znajduje się tutaj również jeden z najlepszych parków linowych na świecie.

Rajskie wysepki Perhentian

Maleńkie wysepki w Zatoce Tajlandzkiej, w których czas się zatrzymał, dróg nie ma, a z elektrycznością różnie bywa – a więc idealne miejsce na wyciszenie z dala od cywilizacji i codziennego szumu informacyjnego. Tylko my, biały piasek, małpy i gościnni mieszkańcy. To synonim raju.

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Przelot samolotem

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku. Przelot na trasie Warszawa – Kuala Lumpur.

Dzień 2

Witamy w Azji! Nasz samolot wyląduje na lotnisku w Kuala Lumpur w godzinach popołudniowych. Polskojęzyczni przewodnicy będą oczekiwać na nas w hali przylotów i odwiozą nas do luksusowego hotelu, położonego w samym sercu miasta, z widokiem na słynne wieże. Po zakwaterowaniu będziemy mieli czas na odświeżenie się, po czym wjedziemy na ostatnie piętno słynnych KL Petronas Towers, które przez pewien czas były najwyższym budynkiem na świecie.

Po krótkim spacerze po centrum miasta zapraszamy na ekskluzywną kolację do słynnej restauracji Atmosphere 360, znajdującej się 282 metry nad ziemią, na szczycie kolejnego, charakterystycznego budynku w Malezji: Menara Kuala Lumpur. Restauracja obraca się wokół własnej osi, więc z okien rozpościera się fantastyczny widok na całe miasto.

Po kolacji wracamy do hotelu, a chętni będą mogli wybrać się na eksplorację nocnego życia Kuala Lumpur!

kuala-lumpur-170985_1920
bario-1595616_1920

Dzień 3

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko, skąd odlecimy na wschodnie wybrzeże Borneo, do Sandakan.

Najstarsze na świecie lasy deszczowe, dzikie zwierzęta, kręte rzeki, rdzenne plemiona i ich fascynująca kultura – to wszystko stanowi tylko zapowiedź niesamowitej przygody, która tu na nas czeka.

Po wylądowaniu zjemy lunch w kolonialnej posiadłości Tea House. Następnie udamy się w podróż autobusem, a potem łodzią, do Sukau Rainforest Lodge -położonej nad rzeką w samym środku dżungli. Na miejscu czekać będzie na nas powitalna kolacja. Wieczorem będzie czas na odpoczynek z piwem w ręku, pośród odgłosów nocnej dżungli i snucie opowieści do białego rana…

Dzień 4

Z samego rana, o wschodzie słońca, ruszamy w poranny rejs po rzece celem obserwacji dzikich zwierząt. Miejcie lornetki w gotowości i wypatrujcie egzotycznych papug, dzioborożców, licznych małp, a przy odrobinie szczęścia nawet dzikich orangutanów i najmniejszych na świecie słoni!

Po śniadaniu wybieramy się na spacer po platformie w dżungli wraz z doświadczonym przewodnikiem. Po lunchu będzie chwila wolnego do wykorzystania na kąpiel w basenie. Wieczorem odbędzie się kolejny rejs, tym razem dający możliwość obserwacji nocnych zwierząt. Kolacja i nocleg w lodgy.

proboscis-monkey-2422094_1920
mountain-1237798_1920

Dzień 5

Po obfitym śniadaniu wsiądziemy na łodzie i wyruszymy w podróż do Kota Kinabalu. Po drodze zawitamy w Parku Narodowym Kinabalu, gdzie będziemy mogli spacerować w koronach drzew na specjalnych platformach.

Chętni mogą wybrać się w trekking przez dżunglę do spektakularnych wodospadów lub wykąpać się w gorących źródłach. Lunch i kolacja podane będą w lokalnych restauracjach. Do Kota Kinabalu dotrzemy w godzinach wieczornych, gdzie zakwaterujemy się w luksusowym resorcie.

Dzień 6

Dziś będziemy mieli cały dzień na beztroskie lenistwo oraz relaks z książką na plaży lub z drinkiem w ręku przy barze. Lunch serwowany będzie w jednej z hotelowych restauracji.

Późnym popołudniem wybierzemy się na lokalny targ, aby spróbować miejscowych specjałów. Następnie pojedziemy do wioski Mari Mari, gdzie zobaczyć można domy i codzienne życie różnych plemion zamieszkujących Borneo. Po pokazie podana zostanie tradycyjna kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

(N)23c019h - Fish Feeding activity
(N)23f031h - Coco-JoeÕs Private Dining Platform

Dzień 7

Kolejny dzień beztroskiego relaksu w luksusowym hotelu na plaży. Wszystkie posiłki będą serwowane w hotelowych restauracjach.

Dzień 8-9

Tego dnia odpoczywamy w hotelu i korzystamy z bogatego All Inclusive aż do wieczornego transferu na lotnisko. Czas na ostatnie zakupy, spacery i zdjęcia! 🙂
Ok godziny 18:00 transfer na lotnisko w Kota Kinabalu i przelot do Polski.

Istnieje możliwość przedłużenia programu o dodatkowe dni wypoczynku.

Przelot samolotem

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Japonia – Wszystkie oblicza kwitnącej wiśni

Chiny: Hongkong – Miejsce, gdzie Wschód spotyka Zachód

Chiny: Szanghaj – Pazur złotego smoka

Malezja/Borneo – Przez dwie dżungle ku rajskim plażom

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności