Japonia – Wszystkie oblicza kwitnącej wiśni

Dla kogo?

Dla ciekawych jak wygląda połączenie ultranowoczesności z tradycją i historią. Dla miłośników sushi i wołowiny z Kobe. Wyśmienity program na niezapomnianą wyprawę lub wyjazd incentive z kluczowymi Klientami.

Kiedy jechać?

Właściwie cały rok, ale najpiękniej jest wiosną, od drugiej połowy marca, przez maj, aż do czerwca.

Na trasie

Ultranowoczesne Tokio, tradycyjne Kyoto, aż po magiczną Miyajimę i wypoczynek w prefekturze Okinawa. Po drodze Gejsze, nocleg w klasztorze i tradycyjne ryokany!

Japonia

Bądźcie pewni, że ...

butikowy hotel, który proponujemy w tym programie jest ucieleśnieniem wizji luksusowego resortu. Hoshinoya Okinawa to nowej klasy japoński ośrodek, zbudowany w nowoczesnym stylu i oddany idei przestrzegania standardów japońskiej gościnności. Wyspa Taketomi jest miejscem niezwykłym. Wyróżnia ją architektura, krajobraz i styl życia mieszkańców - niezmienny od lat.
Otoczona przez dziewicze plaże z białym piaskiem i turkusowe morze, jest prawdziwą bramą do raju.

Łukasz Zając

Dyrektor Zarządzający

Odwiedź buddyjskie świątynie, siedziby szogunów, weź udział w ceremonii picia herbaty w tradycyjnym kimonie, a następnie zobacz największy na świecie sklep z elektroniką, Studio anime Ghibli i wszystko to, co daje tak nowoczesna metropolia, jaką jest Tokio. Japonia to kraj kontrastów, w której nowoczesność miesza się z historią, a picie tradycyjnej herbaty matcha nie jest takie samo, gdy w ręce nie mamy smartfona najnowszej generacji. Witamy w Japonii. Tu żyje się inaczej.

Tokio

Megalopis Tokio-Jokohama to gwarna, tłoczna i jedna z największych metropolii na świecie. Już sam przejazd metrem w godzinach szczytu jest nie lada atrakcją, a przecież przed nami strzeliste wieżowce, sztuczna wyspa Odaiba, salon samochodowy Toyoty czy replika Statuy Wolności. Warto zobaczyć również najelegantszą dzielnicę Tokio, Ginzę, pełną luksusowych barów i sklepów. Dla chętnych wyjazd do Parku Narodowego Fuji.

Hiroszima i Nagasaki

Spacer po Parku Pokoju, leżącym w epicentrum wybuchu bomby atomowej, rejs na wysypkę Miyajima uważanej za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Japonii, muzeum bomby atomowej i malowniczy ogród Glovera. Hiroszima i Nagasaki to nie można przegapić będąc w tym kraju.

Kioto

Warsztaty tkackie do tej pory tworzące barwne kimona, Złoty Pawilon i nastrojowa dzielnica gejsz Gion. Weź udział w ceremonii parzenia herbaty, zobacz taniec gejsz i teatr lalek bunraku, a nawet spróbuj nauczyć się układania kwiatów ikebana – wrażenia niezapomniane. Dla chętnych przejażdżka rowerami po plenerach znanych z filmu „Wyznania gejszy”.

Rajska wyspa Taketomi

Po długich godzinach pełnych zwiedzania i gwarnym Tokio warto zmienić klimat – przed nami plaże i turkusowa wyspa Taketomi. Warto tutaj odpocząć, ze spokojem smakować japońską kuchnię i poczuć trochę beztroski na upragnionych wakacjach.

Alpy Japońskie

Dla aktywnych górski trekking, w których można odetchnąć od zgiełku i tłumu turystów. Warto wybrać się na najwyższą górę Japonii, Fuji-san, o wysokości 3776 m. n.p.m. , z pięknym widokiem na Ocean Spokojny.

Co Ci gwarantujemy?

  • REZERWACJA PRZELOTÓW TAK
  • WYBÓR I REZERWACJA HOTELU TAK
  • OPRACOWANIE WYCIECZEK I ATRAKCJI NA MIEJSCU TAK
  • WYJAZD Z POLSKOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM TAK
Trasa wycieczki
Z przewodnikiem czy nie?
Opieka 24h
Określ budżet

Przykładowy plan wycieczki:

Dzień 1 – 2

Spotkanie informacyjne na lotnisku i odprawa. Przelot do Tokio. Przylot na lotnisko Haneda. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Wieczorem spacer po Shinjuku np. śladami Yakuzy! Nocleg w Tokyo.

Przelot samolotem
pexels-photo

Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od wizyty na wyspie Odaiba, zwanej futurystycznym miasteczkiem. Tam znajduje się między innymi salon wystawowy Toyoty – TOYOTA MEGA WEB oraz Centrum Innowacji i Technologii Miraikan, gdzie obejrzymy pokaz robotów humanoidalnych ASIMO.

Następnie przejedziemy do dzielnicy Akihabara, zwanej miasteczkiem otaku. Otaku oznacza osobę mającą obsesję na punkcie swojego hobby, zwłaszcza hobby związanego z wirtualnym światem, anime i mangą.
Odwiedzimy m.in. największy na świecie sklep z elektroniką. Będąc na Akihabara nie może zabraknąć wizyty w Meido Café – Meido są ikoną japońskiej popkultury. Proponujemy lunch lub kawę w Meido Café, podczas którego zobaczymy krótki występ dziewczyn.

Wieczorny spacer po eleganckiej dzielnicy Gizna.
Propozycja kolacji – teppanyaki z wołowiną z Kobe. Nocleg w Tokyo.

Dzień 4

Rano o 9:00 wizyta na słynnym targu rybnym Tsukiji. Następnie możemy zorganizować lekcję sushi w jednej z popularnych restauracji sushi lub odwiedzić Ghibli Musem.
Studio Ghibli jest jedną z najbardziej znanych wytwórni filmów animowanych na świecie i zdecydowanie najważniejszą, jeśli chodzi o japońskie anime. Stworzył je japoński artysta i reżyser HAYAO MIYAZAKI, zdobywca Oskara. Twórca m.in.: Księżniczki Mononoke, Latającego Zamku Hauru, W Krainie Bogów.

Po południu kolejna odsłona japońskiej popkultury: Harajuku i Shibuya, ze słynnym, największym i najczęściej fotografowanym skrzyżowaniem.

Powrót do hotelu. Odpoczynek. Transfer na kolację. Nocleg w Tokyo.

japan-523804_1280
taiwan-kotetsu-2003550_1280

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na stację Tokyo. Przejazd super ekspresem shinkansen w 1 klasie do Kyoto.
Zwiedzanie Kyoto rozpoczniemy od wizyty w największej i najstarszej świątyni buddyjskiej Tofukuji, pochodzącej z XIII wieku, w której znajdują się piękne ogrody zen.

Następnie odwiedzimy słynny chram Fushimi Inari, poświęcony bogini urodzaju i biznesu – znany także ze scen z Wyznań Gejszy, które były tam kręcone.

Popołudnie spędzimy w dzielnicy Higashiyama, gdzie można podziwiać perły japońskiej architektury drewnianej. Tam też znajduje się słynny Gion – miejsce gdzie mieszkają i pracują gejsze.
Po popołudniu zapraszamy na ceremonie parzenia herbaty.

Wieczorem kolacja podczas której można obejrzeć występ Gejsz.

Nocleg w Kyoto.

Dzień 6

Arashiyama to niezwykle malownicza dzielnica położona na obrzeżach Kyoto. To jedno z nielicznych miejsc w Japonii, gdzie mamy wrażenie, że czas się zatrzymał.
Spacerując pośród bambusowych gajów dotrzemy do wioski Saga Toriimoto, gdzie znajdują się domostwa zamożnych rodzin rzemieślników z wielowiekowymi tradycjami.
Tu mamy możliwość wynajęcia rowerów i wycieczki rowerowej po okolicy.

Następnie przejedziemy do słynnego Złotego Pawilonu, rezydencji jednego z shogunów.

Po południu czas na zakupy na tradycyjnym targu Nishiki. Nocleg w Kyoto.

arashiyama-1449376_1280

Dzień 7

Po śniadaniu transfer do Koyasan – transfer z Kyoto do Koyasan zajmuje około 3 godzin.
Sanktuarium buddyjskie na Górze Koya to jedno z najstarszych i najświętszych miejsc dla wyznawców japońskiego buddyzmu. Jego założyciel – mnich Kukai – podobno do dziś medytuje w grocie na Cmentarzu Okuno-in, oczekując przyjścia Buddy Miroku, a mnisi codziennie przynoszą mu strawę i troszczą się, by szczęśliwie doczekał nadejścia Oświeconego.
Dookoła Góry Koya rozciąga się osiem szczytów, dokładnie w środku mieści się niewielkie miasteczko słynące z gościnności oraz ponad 117 świątyń! Mnich Kukai zapoczątkował budowę tego sanktuarium w 816 roku, ukończono je natomiast dzięki Toyotomiemu Hideyoshiemu, który ufundował budowę Świątyni Kongobu-ji po śmierci swojej matki w wieku XVI (rodzinny grobowiec Toyotomich znajduje się na cmentarzu Okino-in na Koya-san; jest to największy cmentarz w Japonii).

Cmentarz Okino-in.
Wizyta na Górze Koya dostarcza podróżnym nie tylko duchowej strawy, przepięknych jesiennych widoków, ale również jest niepowtarzalną okazją degustowania klasztornej, wegetariańskiej kuchni. Podczas pobytu w buddyjskim klasztorze można także wyciszyć się kopiując sutry czy biorąc udział w zajęciach medytacji ajikan (technika medytacji praktykowana przez wyznawców Kukai’a).

Zakwaterownie w klasztorze.
Surowe wnętrza klasztoru tylko pozornie sprawiają wrażenie chłodnych – mnisi obsługujący podróżnych są niezwykle serdeczni. Również zwykli mieszkańcy miasteczka Koya-san mają iście pokojowe, buddyjskie usposobienie. Klasztory wyposażone są w łaźnie. Furty klasztorów zamykane są o godzinie dwudziestej pierwszej, trzeba zatem w miarę wcześnie udać się na spoczynek, co wyjątkowo sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

Dzień 8

Transfer z Koyasan do Osaki. Centrum UMEDA, wjazd na wieżę widokową UMEDA Sky Bld.

Transfer do Hiroshimy pociągiem Shinkansen w 1 klasie. Nocleg w tradycyjnym ryokanie na wyspie Miyajima.

pexels-photo-160122
pexels-photo-30013

Dzień 9

Po śniadaniu wycieczka po Miyajimie, świętej wyspie, gdzie znajduje się świątynia Itsukushima, z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Miyajima uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii.

Wjazd kolejką linową na szczyt góry Misen, skąd rozpościera się niesamowity widok na Wewnętrzne Morze Japońskie oraz okoliczne wyspy. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin, gdzie podziwiać można wizerunki najważniejszych japońskich bóstw: Kannon, Jizo, Siedmiu Bogów Szczęścia.
Nocleg na Miyajimie.

Dzień 10, 11, 12 i 13

Przelot wewnętrzny na Okinawę i transfer do hotelu na rajskiej wyspie Taketomi. Czas na odpoczynek na plaży w przepięknej scenerii.

beach-1976582_640
shanghai-456769_640

Dzień 14

Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Istnieje możliwość wydłużenia wypoczynku lub np. przelotu powrotnego przez Szanghaj i zwiedzanie tego miasta.

Zobacz gdzie jest to wszystko na mapie:

Zdecydowany? Napisz do nas!

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Może Ci się spodobać:

Japonia – Wszystkie oblicza kwitnącej wiśni

Chiny: Hongkong – Miejsce, gdzie Wschód spotyka Zachód

Chiny: Szanghaj – Pazur złotego smoka

Malezja/Borneo – Przez dwie dżungle ku rajskim plażom

Orlica Private & Incentive Travel

  •   Legnicka 62C/205, Wrocław

  •    Telefon: +71 724 20 48

  •    Mail: info@orlicatravel.pl

Napisz do nas!
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Orlica Sp. z o.o. w celach i zakresie związanych z odpowiedzią na zadane poprzez formularz kontaktowy pytanie/przesłaną prośbę. Zgoda jest obowiązkowa. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Orlica Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Orlica z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Legnicka 62C/205. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Orlica Private & Incentive Travel 2016-2022

Polityka prywatności